Już piszę kolejną książkę – mówi A. Kwiatkowski

2021-10-01 15:25:16(ost. akt: 2022-02-02 12:44:51)
Adrian Kwiatkowski na spotkaniu autorskim w Iławie

Adrian Kwiatkowski na spotkaniu autorskim w Iławie

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Spotkanie z autorem książki "Przykazania grzeszników", pochodzącym z Iławy Adrianem Kwiatkowskim, odbyło się w czwartek. To jego pierwsze spotkanie autorskie, jak i pierwsza – choć nie ostatnia! – książka.
Adrian Kwiatkowski, pochodzący z Iławy autor książki "Przykazania grzeszników", wystrzega się słowa "pisarz", używanego w stosunku do siebie. Ma za sobą wprawdzie debiut, a i sporą część kolejnej książki gotową, ale to jeszcze za wcześnie, by pretendować do miana pisarza, jak sam mówi.

Spotkanie autorskie – pierwsze w jego karierze – odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie w czwartkowy wieczór, 30 września. Całość poprowadziła Justyna Jaskólska z Czytelni Biblioteki. Wśród gości była m.in. była polonistka autora. A. Kwiatkowski opowiadał m.in. o swoich aktorskich występach w "Dlaczego ja? i "Pierwszej miłości", paradokumentalnych programach telewizyjnych.


Autor pytany był o to, jak i kiedy pisze. Zdradził, że najbardziej lubi jesienią i zimą, bo te pory roku sprzyjają siedzeniu w domu. Przyznał, że zarówno czytać, jak i pisać, woli dialogi od długich opisów. Pytań od czytelniczek i czytelników było mnóstwo. Na przykład, czy jest szansa, że zrezygnuje z pracy zawodowej na rzecz pisania (odpowiedź: To zależy od państwa).

Z uśmiechem A. Kwiatkowski mówił o tym, że na razie jego cechą charakterystyczną jest bycie synem Zofii Kwiatkowskiej, znanej w Iławie: – Często mówią do mnie: "Ty jesteś synem Zosi", a ja chciałbym dotrzeć do sytuacji, gdy będą mówić do niej: "Ty jesteś mamą Adriana".

Pan Adrian opowiadał o tym, jak z pochodzącym również z Iławy lekarzem Bartoszem Fiałkiem przemierzył rowerem Polskę. W ramach akcji Fundacji Zaginieni przejechali 550 km, ze Zgorzelca do Świnoujścia.

Książka "Przykazania grzeszników" jest w sprzedaży od 27 września.


Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl