Poznański Torpol wybuduje dworzec w Olsztynie

2021-10-01 09:14:07 (ost. akt: 2021-10-01 09:20:04)

Autor zdjęcia: PKP

Spółka Torpol z Poznania ma zbudować nowy dworzec kolejowy w Olsztynie. Inwestycja będzie kosztować prawie 71 mln zł.
Po wycofaniu się firmy F.B.I TASBUD SA. z Warszawy z przetargu na budowę dworca w Olsztynie kolejarze wybrali nowego wykonawcę. Jest nim poznańska spółka Torpol, która złożyła drugą w kolejności najkorzystniejszą ofertę. Spółka chce wybudować nowy dworzec Olsztyn Główny za prawie 71 mln zł brutto, zaś TASBUD miał to zrobić za 65,3 mln zł.

— Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po zakończeniu terminu przewidzianego na odwołania ze strony innych oferentów, a także po kontroli zamówienia przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Planujemy, że prace budowlane związane z inwestycją rozpoczną się jeszcze w tym roku — poinformował nas Bartłomiej Sarna z Wydziału Współpracy z Mediami PKP SA.

Poznański Torpol stara się też o kontrakt na modernizację stacji Olsztyn Główny. Oferta Torpolu otrzymała zresztą najwyższą liczbę punktów w niedawnej aukcji elektronicznej, którą przeprowadziły PKP PLK, chcąc wybrać najlepszą ofertę. O kontrakt zabiega bowiem aż 12 firm. Aukcję wygrał Torpol z ofertą: zadanie podstawowe 410 mln zł brutto, opcja 60 mln zł brutto. Jednak oferta Torpolu i tak znacznie przewyższa kwotę przewidzianą przez PKP PLK na to zadanie, bo założona na zadanie podstawowe kwota to 153,5 mln zł. Kolejarze zapewniają jednakj, że będą pieniądze na tę inwestycję.

am

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pan Jaweł II #3076608 1 paź 2021 12:39

    No to zaraz zacznie się narzekanie, że Olsztyn rozkopany. A najbardziej będą narzekali ci, którzy od lat nie byli na dworcu albo ci którzy narzekali, że nic się z dworcem nie dzieje. Taki to Olsztyn...

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. summoning_redemption #3076606 1 paź 2021 09:30

    Tylko niech nie robią takiej kanciastej bryly żeby TIR sobie plandeki nie rozerwał jak zaczepi

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz