Radny skazany przez sąd za jazdę po pijanemu

2021-09-30 12:01:54(ost. akt: 2021-09-30 12:34:34)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Radny miejski Mateusz M. z Morąga może stracić mandat po tym, jak okazało się, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Właśnie zapadł wyrok sądu w tej sprawie.
Radnego Mateusz M. 27. stycznia 2021r. na drodze publicznej Morąg-Żabi Róg zatrzymała policja, gdy kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do Sądu Rejonowego w Ostródzie, VII Zamiejscowego Wydziału Karnego w Morągu.

— Mateusz M. został uznany za winnego zarzucanego mu czynu z art. 178a § 1 kk, polegającego na tym, że w dniu 27.01.2021r. na drodze publicznej Morąg-Żabi Róg kierował samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,66 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu —informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski. — Sąd skazał oskarżonego za ten czyn na karę grzywny, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kat. B na okres 3 lat, zobowiązano oskarżonego do zapłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej kwoty 5.000 zł tytułem świadczenia pieniężnego oraz zasądzono koszty sądowe.

Wyrok nie jest prawomocny – został złożony wniosek o jego uzasadnienie. Jeżeli Mateusz M. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, nie będzie mógł sprawować mandatu radnego
wiwa

Źródło: Gazeta Olsztyńska