Wracamy do tematu: rozsypane strzykawki i opakowania po lekach na ul. Dworcowej w Olsztynie

2021-10-01 16:53:21 (ost. akt: 2021-10-01 15:32:57)

Autor zdjęcia: Pixabay

Niedawno informowaliśmy o rozsypanych odpadach medycznych przy ul. Dworcowej w Olsztynie. Czytelnik zgłasza, to Straży Miejskiej, a strażnicy odpowiadają: Nie było tam niebezpiecznych odpadów.
25 września pisaliśmy o odpadach medycznych, które zauważył nasz czytelnik. Mężczyzna poinformował nas, że w piątek około godziny 8:30 na ul. Dworcowej 58 w Olsztynie komuś wypadł worek z odpadami medycznymi.

Auta go rozjechały, na jezdni są rozsypane strzykawki i waciki. Sprawa zgłoszona Straży Miejskiej— napisał do nas czytelnik.

Fot. Krzysztof Bojaruniec

O interwencję przy ul. Dworcowej zapytaliśmy Straż Miejską. Okazuje się, że zgłoszenie dostali, ale niebezpiecznych odpadów... nie było. Co zatem stało się z nim w czasie od momentu zgłoszenia do czasu przyjazdu? Czyżby nasze olsztyńskie dziki grzecznie posprzątały śmieci? A może po prostu pracownicy Zarządy Dróg, Zieleni i Transportu byli szybsi? Zapytaliśmy o to rzecznika ZDZIT. Czekamy na odpowiedź.

Co zrobić w takiej sytuacji?


Rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Olsztynie Kamil Sułkowski zaznacza, że w przypadku znalezienia takich odpadów nie należy wrzucać ich pojemników na odpady komunalne.

— Przypadki porzuconych odpadów niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka można zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego straży miejskiej pod numer 986 lub pod numer alarmowy 112 — wyjaśnia rzecznik strażników.

ak
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elli #3076641 1 paź 2021 18:42

    Dzik to świnia, wszystko zeżre

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz