Strategia Olsztyn2030+: półmetek debat

2021-09-29 14:28:53(ost. akt: 2021-09-29 14:29:18)   Artykuł sponsorowany
Za nami połowa eksperckich debat związanych z pracami nad strategią rozwoju miasta Olsztyn2030+. W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie.
To jeden z najważniejszych, miejskich dokumentów. Jednocześnie - co ciekawe - rzadko kiedy interesuje mieszkańców. Prace nad nim powinny zakończyć się w drugiej połowie następnego roku.
- Jeśli chcemy, by Olsztyn rozwijał się w sposób maksymalnie efektywny, przyjazny dla mieszkańców, zgodnie z naszymi aspiracjami warto poświęcić swój czas i wziąć udział w tworzeniu strategii miasta - mówi główny ekspert przygotowywanej strategii, prof. Wojciech Dziemianowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Pierwszy etap prac nad strategią rozwoju Olsztyna 2030+ to dyskusje na przekrojowe tematy, jednocześnie bardzo istotne dla funkcjonowania miasta. Do tej pory eksperci oraz zainteresowani mieszkańcy spotykali się pięciokrotnie, a debatowali m.in. o nowoczesnych technologiach, sprawach społecznych i niepełnosprawnych, ochronie środowiska, współpracy ze stroną społeczną.
W spotkania za pośrednictwem platformy MS Teams do tej pory wzięło udział 170 osób. Dyskusje na miejskim kanale YouTube zanotowały 618 odsłon, a ankiety towarzyszące każdemu ze spotkań wypełniło 407 osób.
Przed nami kolejnych pięć debat, w których można brać aktywny udział, dyskutując lub zadając pytania albo jedynie przysłuchując się rozmowie. Spotkania online odbywają się co czwartek o 17:00.
Aby wziąć aktywny udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go pod adres e-mail: strategia2030@olsztyn.eu nie później niż dzień przed spotkaniem do godz. 10:00. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny [pod tym linkiem] albo na stronie wydarzenia utworzonej na Platformie Konsultacji Społecznych. Można od razu zapisać się do aktywnego udziału w wybranych lub we wszystkich debatach. Aby jedynie przysłuchiwać się dyskusji, wystarczy uruchomić transmisję w miejskim kanale YouTube.
Najbliższe spotkanie (30 września) zostało zatytułowane "Olsztyn inspirujący".
- Nasza dyskusja będzie krążyć wokół takich haseł, jak kultura, tożsamość, kreatywność, inspiracje - zapowiada zastępca prezydenta Olsztyna, przewodnicząca zespołu ds. opracowania strategii, Ewa Kaliszuk. - Zapraszam do udziału!