Zmiana organizacji ruchu na al. Piłsudskiego od niedzieli 3 października 2021 roku.

2021-09-29 12:09:37(ost. akt: 2021-09-29 12:10:55)   Artykuł sponsorowany
Obrazek w tresci

W związku z Rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie, jako Generalny Wykonawca inwestycji - Konsorcjum firm Polimex Infrastruktura - Polimex Mostostal - Trakcja, informuje, że
od dnia 03.10.2021 roku wystąpią zmiany w organizacji ruchu na al. Piłsudskiego:
1. Pomiędzy ul. Dworcową i ul. Mazowieckiego zostaną zamknięte obie jezdnie. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo wyznaczoną drogą objazdową od ul. Dworcowej wzdłuż Przychodni, obok ZSM-E i Urzędu Skarbowego oraz przez budowę i parking przed Halą Urania. Dojazd do firm, obiektów handlowych i usługowych mających wspólny zjazd z Halą Urania, zostaje utrzymany od strony ul. Dworcowej jak i ul. Mazowieckiego, z wyjątkiem pojazdów powyżej 3,5t i zaopatrzenia, dla których dojazd wyznaczono od ul. Mazowieckiego. Na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Piłsudskiego zlikwidowane zostaje rondo. Ruch będzie odbywał się po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Prosimy o uważną obserwację znaków pionowych i poziomych oraz zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż powstaną skrzyżowania o nowym układzie pierwszeństwa. Dojazd do posesji IAS, MOPS i ZSM-E będzie możliwy przez teren budowy od drogi objazdowej prowadzącej przez parking przed Halą Urania. Zostaną utrzymane relacje ciągów pieszych wokół ronda, ale zmienią się ich lokalizacje. Zmienia się również położenie przystanków: Dworcowa – Przychodnia 02 i Plac Inwalidów Wojennych 04, a autobusy miejskie kursować będą przez ul. Żołnierską.
2. Na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa) zmianie ulegnie przebieg ciągów pieszych. Zostanie zamknięty fragment chodnika pomiędzy Planetarium
i SOSW. Ruch pieszy odbywać się będzie po stronie budynków mieszkalnych. Dojście do Planetarium będzie możliwe wyłącznie od ulicy Głowackiego, a do SOSW od ul. Mazowieckiego. Poprzeczne przejścia przez Al. Piłsudskiego będą wyznaczone tylko w rejonie ul. Głowackiego i ul. Mazowieckiego.
3. Na odcinku pomiędzy ul. Dworcową, a ul. Wyszyńskiego nastąpi po stronie LO IV zmiana lokalizacji ciągów pieszych. Roboty będą odbywać się etapowo z zachowaniem ciągłości chodników. Na jezdni wystąpią lokalne ograniczenia ruchu.


O kolejnych etapach robót i zmian w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miodozer #3076651 2 paź 2021 08:20

    Czy jest gdzieś dostępna mapka w lepszej rozdzielczości? Tutaj prawie niczego nie widać, szczególnie czerwonych strzałek na szarym tle. Czy wykonawca nie mógłby prowadzić prac etapami i choćby nie blokować jednocześnie i Dworcowej i Wyszyńskiego i Synów Pułku? Przecież teraz nawet nie ma którędy ominąć wykopów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (37) odpowiedz na ten komentarz

  2. turbo #3076490 30 wrz 2021 10:36

    po zdjęciu tych zmian organizacji ruchu widać, że jakiś młotek to zaplanował

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz