Bluzy męskie — z kapturem czy bez? Trendy jesień 2021

2021-09-28 22:27:56 (ost. akt: 2021-09-28 22:34:16)   Artykuł sponsorowany
Miłośnicy komfortu mogą być zadowoleni. Moda męska jest w dzisiejszych czasach znacznie luźniejsza, bardziej komfortowa w noszeniu, a co za tym idzie – wygodna. Nastąpiła zmiana, ponieważ odzież sportowa (np. bluzy męskie) przypomina dziś bardziej luksusowe ubrania, a z kolei luksus wraca do trybu „luzaka”. Co to znaczy? Niegdyś uważana za niechlujną, dziś bluza (z kapturem lub bez), stała się modna, dzięki pokazywaniu jej na wybiegach przez sławnych stylistów.
Bluzy męskie — zacznijmy od krótkiej lekcji historii, czyli początków powstania bluzy
Jak większość ubrań w modzie męskiej, bluzy męskie: https://ozonee.pl/pol_m_Odziez_Bluzy-201.html z kapturem (czy bluzy męskie bez kaptura) miały skromne początki. Champion to pierwsza marka odzieży sportowej, która zaczęła produkować bluzy na początku lat 30. XX wieku, dodając do nich kaptur, aby chronić sportowców i robotników przed często trudnymi warunkami atmosferycznymi (np. przed deszczem, intensywnym słońcem czy wiatrem). W międzyczasie szkolne drużyny sportowe zaczęły prosić dyrekcję o cieplejszą odzież na chłodniejsze dni w jesień i zimę, co doprowadziło do tego, że bluza z kapturem została spopularyzowana przez młodych Amerykanów w latach sześćdziesiątych.

W latach siedemdziesiątych na ulicach Nowego Jorku rozwijała się kultura hip-hopowa. Bluzy zaczęli nosić artyści graffiti, tancerze breakdance i uliczni awanturnicy. Wszyscy chcący w jakiś sposób uniknąć kłopotów, maskowali głowę kapturami. W latach osiemdziesiątych także skaterzy uczynili swoim znakiem rozpoznawczym modne bluzy męskie z kapturem, podczas gdy rap lat dziewięćdziesiątych ugruntował ten rodzaj odzieży jako znak społecznego buntu, przez co bluza z kapturem została włączona do lokalnej subkultury (co jest widoczne po dziś dzień w praktycznie każdym kraju na świecie).

Komfortowa bluza na jesień — z kapturem czy bez?
W dzisiejszych czasach bluza z kapturem nie służy tylko maskowaniu, a wszystko dzięki oferowanemu przez ten produkt komfortowi i ekskluzywności, jaką nadały bluzom wszelakie firmy, czyniąc z nich niejako produkt z wyższej półki, pasujący zarówno do wyjściowych stylizacji, jak i tych bardziej casualowych. Kiedyś tanie bluzy męskie — dziś ekskluzywne, stylowe i modne. Patrząc od strony praktycznej, bluza z kapturem dużo bardziej przyda się nam w porze jesiennej. Nie powinniśmy o niej zapominać także zimą, traktując jako dodatkową warstwę ochronną pod okryciem wierzchnim.

Kupując kolejną bluzę z kapturem, szukaj produktów wyróżniających się wysokiej jakości wykonaniem, ładnym krojem i wszechstronnością. A jak nosić bluzę z kapturem? Może stanowić okrycie wierzchnie w chłodne jesienne wieczory. Zimą sprawdzi się pod kurtką, szczególnie gdy posiadamy model bez kapuzy. Bluza zawsze świetnie wygląda zestawiona z prostymi jeansami i trampkami.

Wśród bluz z kapturem popularne są modele zapinane. Możesz nosić bluzę z zamkiem błyskawicznym i wyglądać elegancko, a jednocześnie czuć większą swobodę ruchów. Ponadto zdejmowanie jej nie zaburzy Twojej fryzury. Bluza wyposażona w zamek pozwala także w łatwy sposób regulować temperaturę.

Bluza bez kaptura jest z kolei opcją nieco bardziej elegancką, bez problemu założysz pod nią koszulę z kołnierzykiem. Bluzy bez kaptura o kroju oversize sprawdzą się świetnie podczas pracy zdalnej, gdy chcemy połączyć wygodę ze schludnym wyglądem.