MOK będzie walczył o choinkę w Olsztynie

2021-09-28 09:51:37(ost. akt: 2021-09-28 10:23:33)
Warmiński Jarmark Świąteczny

Warmiński Jarmark Świąteczny

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwa Komisja Kultury, na której radni i działacze kultury rozmawiają o tegorocznym Jarmarku Świątecznym, a raczej jego braku. Miasto nie ma pieniędzy na flagową imprezę Olsztyna, a dyrektor MOK Mariusz Sieniewicz zapowiada, że zrobi wszystko, żeby jakiś akcent jednak był.
Zarówno przewodniczący Komisji Kultury Wiktor Wójcik, jak i szef Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewcz, odnieśli się do wczorajszego artykułu w "Gazecie Olsztyńskiej". Sieniewcz podkreśla, że Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w tym roku wszystkie imprezy, jednak nie uda im się zorganizować jarmarku, który bardzo dużo kosztuje.

— MOK nie działa na zasadzie: jest kasa, jest działanie, nie ma kasy, nie ma działania. Należy dochować wszelkich starań, żeby był jakiś akcent świąteczny. Chcemy zrobić pospolite ruszenie kultury. Apel z "Gazety Olsztyńskiej" jest próbą podjęcia działania. Jest to cholernie trudne działanie. Ozdoby świąteczne i jarmark to droga zabawa. Jedna choinka to koszt około 35-40 tysięcy złotych — apelował Mariusz Sieniewicz.

Szefowi olsztyńskiego MOK-u nie chodziło wprost o zbiórkę pieniędzy na imprezę, tylko o apel do ludzi kultury, którzy mogliby wyjść na jarmark ze sztuką nieodpłatnie.

Do tematu wrócimy

kg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pruskababa #3076299 28 wrz 2021 11:54

    A ja uważam, że zbiórkę pieniędzy powinien prowadzić tylko i wyłącznie osobiście prezydent wraz z rajcami miejskimi, stojąc z puszką przed ratuszem i pozwalając się fotografować. Sądzę, że takie zdjęcia pomogłyby prezydentowi i radnym przy kolejnej edycji rankingów na najlepszego gospodarza miasta, boć ujęłyby za serce jurorów troską o mieszkańców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. AtoJa #3076291 28 wrz 2021 10:43

    Może to wcale nie taki głupi pomysł na tą zbiórkę pieniędzy.mam tylko z jednym zastrzeżeniem , gdyby do jakiegoś akcentu świątecznego doszło, to ja nie zyczę sobie by prezydent się tam zjawił i dokonał otwarcia takiej imprezy . Myśle że wielu olsztynian też by sobie tego nie życzyło

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz