Warmia Energa ma premierowe zwycięstwo!

2021-09-26 09:55:54(ost. akt: 2021-09-26 10:38:55)
W akcji Marcin Laskowski

Po inauguracyjnym falstarcie z Padwą Zamość (21:23), piłkarze ręczni Warmii Energi także w drugiej kolejce podejmowali swojego rywala w Biskupcu. Było nerwowo, ale najważniejsze, że olsztynianie wywalczyli swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Centralnej.
* Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń 23:22 (11:10)
WARMIA ENERGA
: Makowski, Matusiak, Kaczmarczyk – Reichel 3, Stępień, Laskowski 1, Chełmiński 3, Didyk, Orlich 2, Konkel 2, Kopyciński 2, Sikorski 1, Zemełka, Klapka 3, Gruszczyński 1, Malewski 5; kary: 10 min, w tym czerwona kartka: Zemełka (48, z gradacji kar)
Dla Wielunia najwięcej bramek: Famulski, Galewski - po 6, Kowalik 3; kary: 10 min

Drużynie trenera Jarosława Knopika bardzo zależało na tym, żeby się odkuć za niepowodzenie sprzed tygodnia. No i udało się, choć w okolicznościach, które pewnie przysporzyły olsztyńskiemu szkoleniowcowi paru dodatkowych siwych włosów na głowie...

W 37. min meczu z Wieluniem było 14:14 i wszystko wskazywało na kolejny zacięty pojedynek o punkty w Lidze Centralnej. Kolejne siedem minut kazało jednak zrewidować te oczekiwania, bo do bramki gości trafiali kolejno Michał Klapka, Dawid Reichel, Adrian Chełmiński z rzutu karnego i Mateusz Kopyciński, podczas gdy MKS nie potrafił nawet wykorzystać karnego. W efekcie w 44. min zrobiło się 18:14.
Na osiem minut przed końcem meczu Warmia Energa nadal prowadziła czterema bramkami (22:18) i nic nie zwiastowało jakiegoś zwrotu sytuacji. A jednak! Tym razem to gospodarze kompletnie stanęli, a Wieluń krok po kroku odrabiał straty. Na tyle skutecznie, że w 58. min było już 22:22! Na szczęście, olsztynianie nie stracili głowy do końca i w ostatniej minucie przekreślili nadzieje wielunian na doprowadzenie do konkursu rzutów karnych. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Chełmiński.

W sobotę o godz. 16 Warmia Energa zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

* Inne mecze Ligi Centralnej, 2. kolejka: MKS Grudziądz – SRS Przemyśl 26:32 (13:15), Nielba Wągrowiec – Stal Gorzów 29:31 (14:18), Ostrovia Ostrów Wlkp. – Miedź Legnica 24:23 (12:8), Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – AZS-AWF Biała Podlaska 25:29 (12:13).
Niedziela: GKS Żukowo – Śląsk Wrocław (17), KPR Legionowo – Padwa Zamość (18).