Przekop Mierzei jest OK. Czas na szesnastkę

2021-09-24 12:06:57(ost. akt: 2021-09-24 12:20:25)
We wrześniu rozpoczął się montaż pierwszej bramy do śluzy na budowie przekopu Mierzei Wiślanej.

We wrześniu rozpoczął się montaż pierwszej bramy do śluzy na budowie przekopu Mierzei Wiślanej.

Autor zdjęcia: Magdalena Kierzkowska/https://www.umgdy.gov.pl

Po pierwsze przekop Mierzei jest OK. Po drugie Przekop Mierzei jest OK. Po trzecie przepraszam za szum, ale wieje.
Na całe szczęście już nic nie zatrzyma przekopu Mierzei. Teraz musimy zawalczyć o nową szesnastkę. Będziemy o tym pisać w Gazecie.

Igor Hrywna


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Davina Claire #3081011 14 lis 2021 09:30

  OFERTA POŻYCZKI Z NOWOŚCI FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującą wizytą w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Nimfadora Tonks #3076276 28 wrz 2021 08:43

  Jeszcze jedno. Właśnie wywalił się na pysk przetarg na budowę specjalistycznej pogłębiarki, która ma utrzymywać tor wodny przed i za przekopem. Jedyna firma, która do niego stanęła, zażyczyła sobie TRZY razy tyle, ile zamawiający zamierzał na ten sprzęt wydać. Teraz kombinują, jak zmienić specyfikację techniczną jednostki, żeby się zmieścić w planowanych kosztach, bo kasy dołożyć - nie ma skąd. A może Pan Hrywna by coś dołożył Urzędowi Morskiemu z własnej kieszeni?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. Nimfadora Tonks #3076263 28 wrz 2021 08:35

  Tja, panie Hrywna. Argumentacja jak profesor Pimko: "Dlaczego Słowacki wielkim poetą był." Przekop miał kosztować na początku 880 mln zł, teraz wiemy o 2 mld, ciekawe co będzie na zakończenie budowy. Na budowę portu w Elblągu, w tym na przykład na dociągnięcie tam torów kolejowych, samorząd musi sobie znaleźć pieniądze sam. Może w Tolkmicku klaszczą, pytanie tylko, ile tam jachtów zawinie i ile w tym miasteczku zostawią pieniędzy. Szacował ktoś? Bo szacunki dla hipotetycznych przeładunków w Elblągu są raczej bezlitosne, co do ekonomicznego sensu tej inwestycji. Jeszcze jedno, panie Hrywna, taki eksperyment myślowy. Załóżmy, że rozkładamy koszt budowy na tę część społeczeństwa, która z przekopu może odnieść korzyść (bo co po przekopie szczecinianom, krakusom czy gdańszczanom?), mniej więcej 2 miliony narodu, choć to chyba 2 razy za dużo... Wykupiłby Pan akcje przekopu za 1000 zł i czekałby na spodziewaną dywidendę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 4. krtek59 #3076155 25 wrz 2021 21:22

  to są utopione pieniądze: w przenośni i dosłownie, jak za kilka lat mierzeja stanie się wyspą a potem znajdzie się pod wodą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. zasx #3076092 24 wrz 2021 12:52

  Lepsze 2 mld na przekop niż TVP.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)