Strażacy z Olsztyna dostali od Michelin nowe opony do wozów

2021-09-22 11:14:30(ost. akt: 2021-09-22 14:26:21)
Od lewej: Grzegorz Wojasiński - Dyrektor Public Affairs Michelin Polska i młodszy brygadier Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej

Od lewej: Grzegorz Wojasiński - Dyrektor Public Affairs Michelin Polska i młodszy brygadier Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Zarząd Michellin w Olsztynie podarował opony strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Dyrektor Grzegorz Wojasiński z Michellin Olsztyn zapewniał, że są to dobre jakościowo opony, które pomogą strażakom szybko i bezpiecznie dojechać na miejsce zdarzenia.
Przekazanie opon to kolejny etap współpracy KM PSP w Olsztynie z fabryką Michelin. Strażacy pomagają szkolić zakładowych ochotników straży pożarnej pracujących na terenie firmy, natomiast zarząd Michelin wspomaga ich sprzętem i oponami. Dziś (środa 22 września) zarząd fabryki przekazał strażakom 38 nowych opon, które będą wykorzystane zarówno w wozach pożarowych, jak i pojazdach ratunkowych.

— Jesteśmy wdzięczni Michelin za przekazanie naszej Komendzie opon do pojazdów pożarniczych, użytkowanych przez jednostki ratowniczo-gaśnicze miasta i powiatu olsztyńskiego. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie ogumienie przyczyni się do bezpieczeństwa strażaków nie tylko podczas akcji ratunkowych, lecz także podczas poruszania się po drogach — mówił młodszy brygadier Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej.

Fabryka opon w Olsztynie ma dwie własne jednostki straży pożarnej — zawodową i ochotniczą, które nie tylko pilnują bezpieczeństwa pożarowego zakładu, ale także biorą udział w licznych szkoleniach i ćwiczeniach.


Michelin współpracuje także ze strażakami w mieście i regionie, od wielu lat przekazując opony, sprzęt ratowniczy, medyczny, treningowy oraz wspólnie organizując wydarzenia edukacyjne i charytatywne.

— Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wyposażyć pojazdy straży w wysoce specjalistyczne ogumienie i tym samym pomóc olsztyńskim strażakom w pełnieniu ich niezmiernie ważnej dla społeczeństwa służby – podkreśla Grzegorz Wojasiński, Dyrektor Public Affairs Michelin Polska.

W uroczystości wzięli udział zarówno strażacy jak i przedstawiciele zarządu Michelin.

— Mam nadzieję, że opony będą się przydawać jak najrzadziej, jednak jeśli będą potrzebne, możecie być pewni, że was nie zawiodą — powiedział Grzegorz Wojasiński podczas uroczystego przekazania.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bob #3075949 23 wrz 2021 07:45

    wstyd,zenada z siebie robic dziada? zabojady tradycyjnie zrobily reklame w swojej kolonii jacy dobrodzieje i laskawcy , Wstyd to malo, ps nasi sie ciesza

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz