Mężczyzna spłonął przy piecu kaflowym. Tragiczny pożar w gminie Kolno

2021-09-21 15:16:12(ost. akt: 2021-09-21 15:27:29)
W pożarze w gminie Kolno zginął 70-letni mężczyzna

W pożarze w gminie Kolno zginął 70-letni mężczyzna

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego w gminie Kolno. Na miejscu pogorzeliska znaleziono spalone zwłoki mężczyzny.
We wtorek w nocy (21 września) oficer dyżurny komisariatu policji w Biskupcu otrzymał informację o pożarze jednego z budynków mieszkalnych, do którego doszło na terenie gminy Kolno. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole oraz straż pożarną. Funkcjonariusze zastali stojący w płomieniach budynek jednorodzinny. Gdy strażacy weszli do środka, na podłodze w pobliżu pieca kaflowego znaleźli ciało mężczyzny. Po wstępnych oględzinach zwłok, okazało się, że należą one do 70-letniego mężczyzny samotnie zamieszkującego budynek, w którym doszło do pożaru. Do zbadania przyczyn, źródła oraz okoliczności powstania ognia powołany zostanie również biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało 70-latka decyzją prokuratora zostanie zabezpieczone do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Sprawę badają również policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Biskupcu.

Policjanci przypominają, że wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, więc wzrasta ryzyko zagrożenia zatrucia czadem czy wywołania pożar

Policjanci przypominają, żeby nie lekceważyć zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych. Zanim sezon zimowy rozpocznie się na dobre, należy zadbać o przegląd przewodu kominowego czy urządzenia za pomocą którego będzie ogrzewany budynek. Nieprawne urządzenia czy nieszczelne kominy poza ryzykiem rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga jakim jest czad są często źródłem powstania pożaru.u na skutek korzystania z prowizorycznych czy niesprawnych urządzeń grzewczych.