DZIELIŁA ICH RÓŻNICA KLASY [ZDJĘCIA]

2021-09-19 12:20:09(ost. akt: 2021-09-19 12:23:19)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Drugi mecz w tym sezonie przed własną publicznością rozegrał Start Elbląg. Podejmował mistrza Polski Zagłębie Lubin, który beż problemu zainkasował komplet punktów. Wygrał i to różnicą 14 bramek.

• Start Elbląg — Zagłębie Lubin 23:37 (9:21)
START: Pająk, Hypka, Zarnoch —Choromańska 1, Dworniczuk 2, Peplińska 3, Owczarek, Szczepanik 2, Wołoszyk 4, Kostuch 2, Cygan 5, Kozak, Głębocka 2, Kopańska 2, Tarczyluk, kary: 6 min
Najwięcej dla Zagłębia: Jakubowska, Górna, Zawistowska po 7, Drabik 6, kary: 8 min.

Przwd spotkaniem zdecydowanym faworytem były "Miedziowe". Mistrz Polski przyjechał do Elbląga po "swoje", pokazał się nie tylko z jak najlepszej strony, ale także udzielił bolesnej lekcji drużynie Startu. Już początek spotkania pokazał, kto będzie rządził na boisku. Po kwadransie gry podopieczne Bożeny Karkut wygrywały 9:4. Elblążanki nie radziły sobie w ofensywie, często gubiły piłkę, ale i gra w defensywie nie wyglądała najlepiej. W 25 min drużyna "Miedziowego Zagłębia" po pięciu golach z rzędu prowadziła 16:6, by na minutę przed przerwą wygrywać już 21:8. Różnicę porażki równo z syreną zmniejszyła Iga Dworniczuk. Po przerwie nadal na parkiecie rządziła drużyna gości, która gospodynie przewyższała o klasę w każdych elementach gry, Po trzech kwadransach wygrywała 32:15. Wówczas trener Bożena Karkut, do gry zaczęła wprowadzać zmienniczki i gra się nieco wyrównała. W tym czasie podopieczne Marcina Pilcha, strzeliły rywalkom pięć goli i w 55 min, tablica wyników pokazała rezultat 20:35. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 37:23 dla Zagłębia i była to najwyższa wygrana gości a zarazem najwyższa porażka Startu w tym sezonie.

• Pozostałe wyniki 3.kolejki spotkań: Piotrcovia Piotrków Tryb — Eurobud JKS Jarosław 23:21 (12:10), Perła Lublin — Młynary Stoisław Koszalin 23:18 (15:9), Suzuki Korona Handball Kielce — KPR Kobierzyce 19:26 (13:16). Kolejny mecz Start rozegra w najbliższy piątek na wyjeździe z Piotrcovia Piotrków Tryb.