Znamy osobowości roku

2021-09-18 10:34:21(ost. akt: 2021-09-18 10:53:41)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Już po raz 27 Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał tytuły Osobowość Roku. Tytuł Honorowy Osobowości Roku Warmii i Mazur 2021 otrzymał Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.
Wyróżnienia rozdano w pięciu kategoriach. Otrzymały je osoby szczególnie zasłużone dla naszego regionu. Wyboru dokonała kapituła. Wręczono je w czasie uroczystej gali.

Adam Abramowicz z uwagi na swoje obowiązki nie był na niej obecny. Przyjechał jednak do Olsztyna, aby odebrać statuetkę i odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.


Osobowości Roku Warmii i Mazur 2021

1. W kategorii działalność pozarządowa wyróżniono Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł.Gerrarda "Pomoc Maltańska"

Za niesienie pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym, profesjonalną opiekę medyczną dla pacjentów wymagających długoterminowej hospitalizacji, a także otoczenie kompleksową opieką paliatywną chorych i ich rodzin oraz zapewnienie „pacjentom odchodzącym warunków do godnego umierania”.

2. W kategorii medycyna nagrodzono dr n. med. Janusza Pieczyńskiego.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie okulistyki, przeprowadzenie pierwszej w województwie operacji przeszczepu rogówki a także przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych oka, za zaangażowanie w prace mające na celu zapewnienie pacjentom leczenia narządu wzroku na europejskim poziomie a także działania na rzecz kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie okulistyki.

3. W kategorii działalność społeczna doceniono mecenasa Lecha Obarę.

Za nadzwyczajną wrażliwość na krzywdę ludzką, wybitną działalność prawniczą polegającą na zaangażowaniu się w procesy z góry przegrane i nieopłacalne, za ogrom pracy przy sprawach które stały się precedensowe a dzięki którym doszło do wprowadzenia zmian w polskim ustawodawstwie prawnym a także walkę o ochronę dóbr i wartości związanych z przynależnością do Narodu Polskiego oraz prawdę o historii Narodu Polskiego.

4. W kategorii sport nagrodzony został Karol Zalewski

Za wybitne osiągnięcia sportowe w lekkoatletyce w tym m.in. zdobycie Złotego Medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w sztafecie mieszanej 4 x 400m, ustanawiając tym samym nowy rekord olimpijski oraz europejski, zajęcie pierwszego miejsca i pobicie Rekordu Świata w sztafecie 4x400m podczas Halowych Mistrzostw Świata w 2018r. zajęcie pierwszego miejsca w biegu na 200m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2015r oraz wielu innych tytułów, nagród i wyróżnień, a także za kształtowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu wśród mieszkańców Polski i świata.

5. W kategorii nauka wyróżniono prof. dr hab. Lecha Polkowskiego.

Za opracowanie pionierskich metod topologicznych stosowanych w badaniach w szeregu dziedzinach informatycznych które wniosły znaczący wkład w promocję Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Kształcenie wybitnej kadry doktorskiej oraz szerzenie wiedzy na temat innowacyjnych metod badań informatycznych w kraju i za granicą a także propagowanie pamięci o wybitnych polskich badaczach i naukowcach funkcjonujących w warunkach wojennych, zmuszonych do pracy na emigracji.

Tytuł Honorowy

Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
za ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz ochrony małych i średnich przedsiębiorców. Za szereg działań zmierzających do ogólnej poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce oraz za zaangażowanie w propagowanie Patriotyzmu Ekonomicznego.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Davina Claire #3081008 14 lis 2021 09:30

    OFERTA POŻYCZKI Z NOWOŚCI FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującą wizytą w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Nimfadora Tonks #3076298 28 wrz 2021 11:23

    A za plecami wyświetlone "Warmi i Mazur". Na nagrodę za znajomość ortografii jak widać nikt nie zasłużył.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz