Znamy osobowości roku

2021-09-18 10:34:21 (ost. akt: 2021-09-18 10:53:41)

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Już po raz 27 Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał tytuły Osobowość Roku. Tytuł Honorowy Osobowości Roku Warmii i Mazur 2021 otrzymał Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw.
Wyróżnienia rozdano w pięciu kategoriach. Otrzymały je osoby szczególnie zasłużone dla naszego regionu. Wyboru dokonała kapituła. Wręczono je w czasie uroczystej gali.

Adam Abramowicz z uwagi na swoje obowiązki nie był na niej obecny. Przyjechał jednak do Olsztyna, aby odebrać statuetkę i odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.


Osobowości Roku Warmii i Mazur 2021

1. W kategorii działalność pozarządowa wyróżniono Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł.Gerrarda "Pomoc Maltańska"

Za niesienie pomocy humanitarnej wszystkim potrzebującym, profesjonalną opiekę medyczną dla pacjentów wymagających długoterminowej hospitalizacji, a także otoczenie kompleksową opieką paliatywną chorych i ich rodzin oraz zapewnienie „pacjentom odchodzącym warunków do godnego umierania”.

2. W kategorii medycyna nagrodzono dr n. med. Janusza Pieczyńskiego.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie okulistyki, przeprowadzenie pierwszej w województwie operacji przeszczepu rogówki a także przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych oka, za zaangażowanie w prace mające na celu zapewnienie pacjentom leczenia narządu wzroku na europejskim poziomie a także działania na rzecz kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie okulistyki.

3. W kategorii działalność społeczna doceniono mecenasa Lecha Obarę.

Za nadzwyczajną wrażliwość na krzywdę ludzką, wybitną działalność prawniczą polegającą na zaangażowaniu się w procesy z góry przegrane i nieopłacalne, za ogrom pracy przy sprawach które stały się precedensowe a dzięki którym doszło do wprowadzenia zmian w polskim ustawodawstwie prawnym a także walkę o ochronę dóbr i wartości związanych z przynależnością do Narodu Polskiego oraz prawdę o historii Narodu Polskiego.

4. W kategorii sport nagrodzony został Karol Zalewski

Za wybitne osiągnięcia sportowe w lekkoatletyce w tym m.in. zdobycie Złotego Medalu Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w sztafecie mieszanej 4 x 400m, ustanawiając tym samym nowy rekord olimpijski oraz europejski, zajęcie pierwszego miejsca i pobicie Rekordu Świata w sztafecie 4x400m podczas Halowych Mistrzostw Świata w 2018r. zajęcie pierwszego miejsca w biegu na 200m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2015r oraz wielu innych tytułów, nagród i wyróżnień, a także za kształtowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu wśród mieszkańców Polski i świata.

5. W kategorii nauka wyróżniono prof. dr hab. Lecha Polkowskiego.

Za opracowanie pionierskich metod topologicznych stosowanych w badaniach w szeregu dziedzinach informatycznych które wniosły znaczący wkład w promocję Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Kształcenie wybitnej kadry doktorskiej oraz szerzenie wiedzy na temat innowacyjnych metod badań informatycznych w kraju i za granicą a także propagowanie pamięci o wybitnych polskich badaczach i naukowcach funkcjonujących w warunkach wojennych, zmuszonych do pracy na emigracji.

Tytuł Honorowy

Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
za ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz ochrony małych i średnich przedsiębiorców. Za szereg działań zmierzających do ogólnej poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce oraz za zaangażowanie w propagowanie Patriotyzmu Ekonomicznego.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nimfadora Tonks #3076298 28 wrz 2021 11:23

    A za plecami wyświetlone "Warmi i Mazur". Na nagrodę za znajomość ortografii jak widać nikt nie zasłużył.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz