Sąd zgodził się na areszt wobec podejrzanych o zabójstwo w Dobrym Mieście

2021-09-17 13:19:49(ost. akt: 2021-09-17 13:44:34)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Sąd Rejonowy w Olsztynie zgodził się na tymczasowe aresztowanie Sylwestra S. i Łukasza B. podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Dobrego Miasta.
Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ skierował do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania Sylwestra S. i Łukasza B. podejrzanych o zabójstwo Tomasza M. Obaj mężczyźni zbrodni tej mieli dopuścić się w nocy z 12 na 13 września 2021 r. w jednym z mieszkań w Dobrym Mieście.


Sąd Rejonowy w Olsztynie po rozpoznaniu wniosku prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec Sylwestra S. i Łukasza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

W ocenie sądu zgromadzony materiał dowodowy w postaci m.in. wyjaśnień obu podejrzanych wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że Sylwester S. i Łukasz B. popełnili zarzucany im czyn. W rezultacie sąd uznał, że w stosunku do obu mężczyzn należy zastosować tymczasowe aresztowanie, żeby zapewnić prawidłowy dalszy tok postępowania.


Zdaniem sądu podejrzani, mając świadomość swojej sytuacji, w tym stawianego im zarzutu i grożącej im surowej kary, na wolności mogliby próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania świadków, jak również się ukrywać. Sąd wskazał przy tym, że obaj mężczyźni nie mają stałego miejsca zamieszkania.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie