Medycy z Olsztyna i Ostródy pomogli uchodźcom z Afganistanu

2021-09-18 08:10:55 (ost. akt: 2021-09-17 15:03:01)

Autor zdjęcia: fot. Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej MSWiA

Lekarze i pielęgniarki z Olsztyna odpowiedzieli na apel Michała Tomasza Majkowskiego, społecznika z Ostródy, który zorganizował zbiórkę darów dla uchodźców z Afganistanu. Mówią, że zrobili to, ponieważ dobro wraca.
Apel Majkowskiego zobaczyła Justyna Maciak, pochodząca z Ostródy pielęgniarka, która pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej w olsztyńskiej Poliklinice. O akcji opowiedziała koleżankom z pracy oraz lekarzom z jej oddziału.

Spotkała się z pozytywnym odbiorem i dość szybko udało się kupić i przekazać m.in. środki czystości i higieny osobistej oraz przybory szkolne. Dary otrzymali uchodźcy z Afganistanu, którzy przebywają w ośrodku w miejscowości Grupa koło Grudziądza.

Jak powiedziała „Gazecie Olsztyńskiej” Justyna Maciak, gdy usłyszała o prowadzonej akcji, od razu starała się zorganizować ją także na oddziale, na którym pracuje.

— Dowiedziałam się, że prowadzona jest akcja zbiórki darów dla rodziny z Afganistanu, no i postanowiłam ją zorganizować także na naszym oddziale. Zaproponowałam to koleżankom pielęgniarkom oraz lekarzom. Spotkałam się z bardzo pozytywnym odzewem.

Pielęgniarka zapytana przez nasz, dlaczego zdecydowała się to zrobić, odpowiedziała bez wahania:

— Zdecydowałam się pomóc, ponieważ to też są ludzie. Nieważne, czy są biali, czarni czy mają jakiś inny kolor skóry. Nie wiadomo, co nas kiedyś w życiu spotka. Dobro wraca — przekonuje.

Marta Wiśniewska