Niebo nad Limajnem

2021-09-17 12:16:45 (ost. akt: 2021-09-17 12:44:27)

Autor zdjęcia: Ryszard

— Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu — to cytat z powieści "Powrót z Gwiazd" Stanisława Lema z 1961 roku.
Przypomina to coś państwu?

Dzisiaj prezentujemy dwa zdjęcia przysłane do nas w ramach akcji “NieboLema”, która prowadzimy z okazji 100lecia urodzin tego najbardziej znanego na świecie polskiego pisarza.

Zdjęcia zostało zrobione w Cerkiewniku nad jeziorem Limajno koło Dobrego Miasta. Jego autor otrzyma od nas 3-miesieczny bezpłatny dostęp do e-wydania Gazety olsztyńskiej


“NieboLema” to wspólne przedsięwzięcie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie i Gazety Olsztyńskiej. zachęcamy w niej do fotografowania naszego nieba, także z elementami krajobrazu.

Zdjęcia wysyłajcie na adres: wypozyczalnia@wmbp.olsztyn.pl lub redakcja@gazetaolsztyńska.pl. Będziemy je publikować także w papierowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Do zdjęć można dołączyć cytat z dowolnej książki Stanisława Lema.


Igor Hrywna