Małżeństwa jednopłciowe: Tomasz Frankowski bez zdania

2021-09-15 07:00:00(ost. akt: 2021-09-14 22:25:51)
Protest LGBT

Protest LGBT

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Parlament Europejski chce, by "tęczowe rodziny" miały prawa do wychowywania dzieci. Europosłowie uznali też, że społeczność LGBT+ jest w Polsce dyskryminowana.
Europosłowie uznali, że małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być traktowani tak samo jak ich odpowiednicy przeciwnej płci. opowiedzieli się za tym, aby małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie były uznawane w całej Unii. Oznacza to, że w Polsce musiały by być uznane za zgodne z prawem małżeństwa jednopłciowe zawarte w jakimkolwiek kraju UE.

Posłowie chcą też, by tęczowe rodziny miały takie samo prawo do łączenia rodzin, jak pary przeciwnej płci i ich rodziny. Dlatego wezwali do uznania osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych rodziców i przyznania tęczowym rodzinom prawa do łączenia rodzin.

Posłowie w swojej rezolucji uznali również, że społeczności LGBT+ w Polsce i na Węgrzech są dyskryminowane.

Przeciwko rezolucji opowiedzieli się wszyscy europosłowie PiS, w tym wybrani w naszym okręgu wyborczym Karol Karski i Krzysztof Jurgiel. Od głosu wstrzymał się Tomasz Frankowski (PO). Podobnie głosowała większość europosłów tego ugrupowania.

red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wujek Staszek #3075429 15 wrz 2021 10:33

    A ja uznaję, że: rodzina = małżonkowie i ich dzieci; jedno z małżonków = mąż lub żona; mąż = mężczyzna pozostający z kobietą w związku małżeńskim (w stosunku do tej kobiety); żona = kobieta pozostająca z mężczyzną w związku małżeńskim (w stosunku do tego mężczyzny). Dzieci powstają ze związku kobiety z mężczyzną. Innych opcji nie ma. Żyjcie sobie szczęśliwi w związkach partnerskich ale nie nazywajcie tego słowami, które zostały już dawno zdefiniowane.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz