Elbląscy kajakarze z medalami w maratonie

2021-09-14 12:05:07(ost. akt: 2021-09-14 12:09:37)

Autor zdjęcia: UKS Silvant KajakElbląg

W miniony weekend w Sztumie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w maratonach. Jak co roku, na starcie zgromadziły zawodników z całej Polski.
Pod nieobecność elbląskich kadrowiczów z UKS Silvant Kajak Elbląg, biorących udział w międzynarodowych zawodach "Nadziei Olimpijskich", bardzo dobrze zaprezentowali się inni reprezentanci elbląskiego klubu.

Gabriel Gładykowski w kategorii juniorów w K-1 na dystansie 22 km wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Srebrny medal wywalczył też w kategorii juniorów młodszych w K-1 na dystansie 16 km Mikołaj Kot.

Z kolei Bartosz Aleksandrowicz i Damian Kwiatkowski w tej samej konkurencji w K-2 stanęli na najniższym podium.

W mistrzowskich zmaganiach startowali też kajakarze PKS Korona Elbląg.

W wyścigu C-2 na dystansie 16 km juniorów młodszych zdobyli dwa medale. Patryk Stasiukiewicz i Szymon Kiełczewski wywalczyli srebrny medal, a Hubert Kreczman i Jan Brykalski w tym samym wyścigu zdobyli brązowy medal.