27-latek przyjechał odpocząć nad jeziorem Klebarskim w gminie Purda. Trwają jego poszukiwania

2021-09-13 13:52:15 (ost. akt: 2021-09-14 08:38:17)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który przyjechał wraz ze znajomymi nad jezioro Klebarskie w gminie Purda. Grupa znajomych mężczyzny na brzegu jeziora znalazła jego rzeczy.
Olsztyńscy policjanci poszukują 27-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. O jego zaginięciu w niedzielę rano (12 września) funkcjonariuszy poinformowali zaniepokojeni znajomi mężczyzny. Po tej informacji natychmiast rozpoczęta została akcja poszukiwawcza. Działania koordynują policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału dw. z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie.

Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę, oddalił się od grupy znajomych, z którymi przebywał w jednym z domków letniskowych na terenie gminy Purda i poszedł w nieznanym kierunku. Jako pierwsi działania poszukiwawcze za zaginionym rozpoczęli znajomi, z którymi 27-latek wypoczywał. Po tym, jak na brzegu jeziora Klebarskiego, grupa znajomych znalazła rzeczy należące prawdopodobnie do ich kolegi, natychmiast zadzwonili na policję.

Akcję poszukiwawczą rozpoczęto bezpośrednio po otrzymaniu zawiadomienia o zaginięciu. Niedzielne działania nie przyniosły rezultatu, dlatego od samego rana następnego dnia od rana zostały one wznowione. Czały czas policjanci szukają zaginionego. Do akcji poszukiwawczej zaangażowani zostali wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i z Komisariatu Policji w Barczewie oraz płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Fot. KMP w Olsztynie

Do poszukiwań wykorzystano m.in. psy tropiące specjalizujące się w poszukiwaniach osób żywych oraz specjalistyczny sprzęt w postaci quadów, sprzętu nawigacyjnego, łodzi wyposażonych w sonar i drony. Aktualnie przeczesywane jest dno jeziora Klebarskiego.


źródło: KMP w Olsztynie