Wiemy, jak zakończyły się poszukiwania w Tęczowym Lesie. Policjanci dokonali makabrycznego odkrycia [VIDEO]

2021-09-13 12:23:10 (ost. akt: 2021-09-14 09:17:01)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Niedawno pisaliśmy o akcji poszukiwawczej, która miała miejsce przy os. Tęczowy Las. Finał tej historii jest makabryczny – funkcjonariusze znaleźli ciało 24-letniego mężczyzny.
Zaginiony 24-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli w czwartek (9 września) przyjechał do Olsztyna do znajomych. Mężczyzna wyszedł z domu, oddalił się w nieznanym kierunku i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Następnego dnia zgłoszono jego zaginięcie. Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób od razu rozpoczęli akcję poszukiwawczą, która skupiła się na terenie leśnym w pobliżu ulicy Witosa w Olsztynie.

W poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, policjanci z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, kilkudziesięciu strażaków ochotników z Bartąga i Klebarka Wielkiego, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Jednostka Ratownicza-Gaśnicza nr 1 w Olsztynie. Poszukiwacze mieli do dyspozycji quady i drony. Sprawdzono teren leśny od ul. Witosa w kierunku m. Bartąg. Po kilku godzinach od rozpoczęcia akcji poszukiwawczej znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Lekarz potwierdził zgon.

Policyjni technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady, dzięki którym uda się wyjaśnić przyczyny i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora było zabezpieczenie ciała 24-latka w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła w tej sprawie śledztwo, które ma na celu wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.


Źródło: KMP w Olsztynie

lew