2021-09-12 18:33:50(ost. akt: 2021-09-12 18:36:11)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W drugiej kolejce Superligi Start Elbląg przegrał w Kobierzycach.
* KPR Kobierzyce — Start Elbląg 26:20 (15:10)
START: Pająk, Hypka, Zarnoch — Wołoszyk 8, Kopańska 4, Kostuch 2, Głębocka 2, Choromańska 1, Dworniczuk 1, Owczarek 1, Tarczyluk 1, Peplińska, Szczepanik
Najwięcej dla KPR: Macedo 6, Woźna 4

Elblążanki zagrały bez swojej podstawowej zawodniczki Pauliny Stapurewicz, która w meczu z Młynami Stoisław złamała palec.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando miejscowych zawodniczek, które po sześciu minutach gry prowadziły 3:0. Potem elblążanki zaczęły grać lepiej w wyprowadzaniu kontr i w 12. min po dwóch trafieniach Joanny Wołoszyk przegrywały 4:6.

Za chwilę Wiktoria Kostuch zdobyła kontaktowego gola, ale od tego momentu podopieczne trenera Marcina Pilcha zaczęły popełniać błędy, a że nie funkcjonowała też dobrze defensywa, więc po 20 minutach wicemistrzynie kraju prowadziły 12:7.

Po przerwie nadal na parkiecie dominował zespół trenerki Edyty Majdzińskiej. Elblążanki nie były w stanie sforsować defensywę gospodyń, więc przewaga KPR wzrosła do 9 trafień (20:11). W tej sytuacji o przerwę poprosił trener Pilch, co przyniosło pewien efekt, bo kwadrans przed końcem elblążanki przegrywały 16:22. Sześciobramkową przewagę KPR utrzymał już do końca meczu.