Atrakcyjne podróże koleją z nowych przystanków w Olsztynie do szkoły i pracy

2021-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-21 14:06:27)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: PKP PLK S.A.

Lepszy dostęp do kolei w codziennych podróżach do pracy i szkoły – za¬pewniają trzy nowe przystanki: Olsztyn Jezioro Ukiel, Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny oraz dodatkowy peron na przystanku Olsztyn Śród¬mieście. Inwestycja realizowana dzięki wsparciu unijnemu w ramach RPO woj. warmińsko-mazurskiego to kolejny krok do utworzenia w Olsztynie tzw. kolei aglomeracyjnej.

Nowe obiekty zwiększają dostępność do kolei w Olsztynie oraz sąsiednich gminach. Zapewniają atrakcyjne podróże koleją w kierunku Elbląga, Morąga, a w przyszłości także do Braniewa. Wysokie perony pozwalają wygodnie wsiadać i wysiadać z pociągów. Są ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zamontowano pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwiają bezpieczne przejście także po zmroku.

Obrazek w tresci
Autor zdjęcia: PKP PLK S.A.

Dzięki inwestycji, przystosowano trasę Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo do szybszych przejazdów pociągów. Wymieniono tory i sieć trakcyjną. Nowa mijanka na przystanku Olsztyn Likusy zwiększy przepustowość jednotorowej trasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu po torach będzie mogło kursować więcej składów. Przewidziano także budowę tunelu pieszo-rowerowego na ul. Jeziornej. Nowy obiekt zastąpi przejście w poziomie szyn i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa. Będzie to dogodne dojście na olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej.

Obrazek w tresci
Autor zdjęcia: PKP PLK S.A.


Projekt „Prace na liniach kolejowych nr 220 i 221 na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość prac to ok. 70 mln zł netto.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Teresa Prejc #3076493 30 wrz 2021 10:58

  Mieszkam na Zatorzu. Gdzie mogę kupić bilet ,aby pojechać z przystanku Olsztyn Śródmieście nad Ukiel.? Nie mam możliwości kupienia przez internet .Brak możliwości kupienia biletu na przystanku eliminuje takie przejazdy.Może warto o tym pomyśleć ,aby zwiększyć liczbę pasażerów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. krzroy #3076281 28 wrz 2021 08:53

   Faktycznie, atrakcyjna propozycja. Na peronach tłumy podróżnych, co widać na zdjęciach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)