Wiemy, jakie projekty wezmą udział w głosowaniu OBO 2022

2021-09-10 14:53:14(ost. akt: 2021-09-10 17:43:48)

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

Po wielu tygodniach rozmów i przygotowań poznaliśmy listę 96 projektów, które wezmą udział w IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest na co głosować!
Kreatywność i zaangażowanie w sprawy miejskie mieszkańców Olsztyna robi wrażenie. W tej edycji OBO do wyboru będzie łącznie 96 projektów – ogólnomiejskich, osiedlowych, twardych i miękkich.

Do tegorocznej edycji zgłoszono około 140 pomysłów, ale do głosowania zostało dopuszczonych 21 propozycji miejskich oraz 75 osiedlowych. Najbardziej pomysłowi okazali się mieszkańcy os. Generałów (7 projektów), Podgrodzia (6) i Śródmieścia (6). Każde olsztyńskie osiedle zgłosiło chociaż jedna propozycję.

— Budżet obywatelski to współzarządzanie finansami miasta oraz jego rozwojem - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Cieszę się, że mieszkańcy są bardzo aktywni. To doskonała okazja przedstawienia i realizacji różnego rodzaju projektów, które wymyślają olsztynianie.

Fot. olsztyn.eu

Na liście znalazły się pomysły dotyczące zarówno infrastruktury, terenów zielonych, jak i wydarzeń kulturalnych i artystycznych.
— Pomysły są bardzo różne, przez to niezwykle interesujące - podkreśla przewodniczący Zespołu Koordynującego OBO, Robert Szewczyk. — Nie zabrakło oryginalnych pomysłów na wszelkiego rodzaju aktywności, ale także zadań inwestycyjnych, niezbędnych według ich inicjatorów.

Głosowanie rozpocznie się 20 września, ale teraz autorzy projektów mają czas na promocję swoich propozycji.
— Głosowanie zacznie się 20 września — informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. — To bardzo prosta procedura. Głosujemy na trzy projekty miejskie oraz trzy osiedlowe. Wskazujemy te, które są w naszej ocenie najistotniejsze. Zachęcamy do internetowego głosowania poprzez stronę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

25 października poznamy wyniki głosowania IX edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację projektów miasto przeznaczyło ponad 6,5 mln zł – na projekty miejskie przeznaczono 2 mln, a na osiedlowe 4,5 mln.

Źródło: olsztyn.eu