Tu dzieci zjedzą pyszny obiad! Stołówka w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie w nowej odsłonie

2021-09-09 12:02:07(ost. akt: 2021-09-09 12:22:19)
Stołówka w SP 33 w Olszynie przeszła wielką metamorfozę

Stołówka w SP 33 w Olszynie przeszła wielką metamorfozę

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Ma stonowaną, przyjemną dla oka kolorystykę, ciekawy design i jest estetyczna. O czym mowa? O nowoczesnej stołówce, jaką może poszczycić się w nowym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 33 w Olsztynie. Metamorfoza pomieszczenia cieszy tym bardziej, że długo o nią zabiegano.
— Trzy lata z rzędu składaliśmy wniosek do rządowego programu „Posiłek w szkole”. Z za trzecim razem się udało. Nie było łatwo, bo ceny poszły w górę, a kwota jest taka sama. Skorzystaliśmy z remontu, czyli skoncentrowaliśmy się na podłodze, ścianach, lampach, kafelkach i drzwiach. Projekt zrobiła nasza przewodnicząca Rady Rodziców — opowiada Edyta Balbuza-Szarota, dyrektorka SP 33 w Olsztynie.

Remont trwał miesiąc. Udało się zdążyć przed pierwszym dzwonkiem.

— Mam nadzieję, że oczekiwania wszystkich zostały spełnione — mówi dyrektorka szkoły. — Drzwi są przeszklone, dzieci zdążyły ją zobaczyć, zanim ruszyły obiady. Stołówka jest estetyczna. Zależało nam na tym, żeby wnętrze było spokojne, nienasycone wieloma kolorami. I udało się. Efekt jest bardzo dobry. Cieszę się, że otrzymaliśmy taką szansę i mogliśmy przeprowadzić ten remont.

W ubiegłym roku szkoła wydała ponad 700 obiadów. — W tym roku jeszcze nie wiemy, jak to będzie wyglądało. Obecnie mamy 1000 uczniów. Prowadzimy jeszcze catering dla SP 6 w Olsztynie — mówi Edyta Balbuza-Szarota.

Na fejsbukowym fanpeag'u szkoły udostępniono zdjęcia po remoncie stołówki. Wzbudziły one zachwyt internautów. A zwłaszcza dorosłych już absolwentów szkoły, którym nie dane było jeść obiadów w takim wnętrzu. Pozostaje nam życzyć — smacznego!AT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. userka #3074936 9 wrz 2021 16:15

    Całe szczęście, że stołówka nie dla przerośniętych influencerów :)

    odpowiedz na ten komentarz