IŁAWA - OLSZTYN || Naczelnik drogówki zabrał kluczyki pijanemu motocykliście

2021-09-09 11:09:21(ost. akt: 2021-09-09 11:36:44)
Arkadiusz Majewski na spotkaniu w Urzędzie Miasta

Arkadiusz Majewski na spotkaniu w Urzędzie Miasta

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Nie był w pracy, ale zachował czujność. Mowa o naczelniku wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Iławie, nadkomisarzu Arkadiuszu Majewskim. W wolnym czasie zatrzymał pijanego kierowcę.
Pomimo wcześniej spożytego alkoholu pewien 23-latek z Olsztyna wsiadł za kierownicę. Kiedy naczelnik wydziału ruchu drogowego iławskiej komendy policji, jadąc jedną z olsztyńskich ulic w czasie wolnym od służby, zauważył, iż kierujący motocyklem jedzie całą szerokością jezdni. Po chwili wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym i wywrócił pojazd.

Wywrócił motocykl na rondzie


Nadkom. Arkadiusz Majewski natychmiast udzielił mu pierwszej pomocy. W trakcie czynności policjant od mężczyzny wyczuł alkohol. Zabrał mu kluczyki od pojazdu i o wszystkim poinformował olsztyńskich funkcjonariuszy. Okazało się, że 23–latek kierował motocyklem, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nadkom. Arkadiusz Majewski to naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Iławie, który w służbie jest od 2000 r. Od początku związany jest z Iławą. Swoją służbę rozpoczął od wydziału prewencji, gdzie pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Następnie przeniósł się do wydziału walki z przestępczością przeciwko mieniu, gdzie pracował do 2011 roku, rozwiązując wiele ciekawych i wielowątkowych postępowań. Następnie objął stanowisko oficera dyżurnego KPP w Iławie. A od 1 lipca 2021 roku jest naczelnikiem ruchu drogowego iławskiej jednostki policji.

Na co dzień wspierają go żona oraz dwaj synowie, którzy są dla niego najważniejszą częścią życia. Nadkom. Arkadiusz Majewski w marcu 2014 roku pomógł uratować tygodniowego malucha. Policjant przez telefon poinstruował matkę, jak ma przywrócić dziecku oddech. Jak mówią o nim koleżanki i koledzy z pracy, „Arek jest policjantem, znającym się na swojej pracy. Zawsze sumienny i chętnie służy pomocą, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem”.


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl