GKS lepszy od Legii II! Trzecia wygrana z rzędu zespołu z Wikielca [zdjęcia, video]

2021-09-09 08:54:55(ost. akt: 2021-09-09 09:25:55)
Mecz GKS Wikielec — Legia II Warszawa

GKS Wikielec na zwycięskim szlaku! W rozegranym wczoraj (środa 8 września) spotkaniu 7. kolejki III ligi drużyna trenera Łukasza Suchockiego pokonała rezerwy mistrza Polski.
GKS Wikielec — Legia Warszawa II 1:0 (1:0)
1:0 — Jankowski (5, karny)

GKS: Wieczerzak — Jońca, Kacperek, Otręba, M. Jajkowski, Grzybowski, Żarejko, Szypulski, Jankowski, Święty (87 Carbajal), Masiak (74 Bartkowski),

LEGIA II: Kikolski — Niski (46 Kamiński), Astiz, Konik (85 Derlatka), Widejko, Nojszewski, Pierzak, Ciepiela (74 Dzięgielewski), Nawotka, Ciach, Skwierczyński (66 Gomes)

Żółte kartki: Szypulski, Kacperek (Wikielec) — Nojszewski, Konik (Legia II)

Już na samym początku meczu gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca. W 5 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Michał Jankowski, a sędzia Karol Kobędza podyktował rzut karny. Sam poszkodowany wykorzystał strzał z wapna, zdobywając tym samym trzecią bramkę w sezonie 2021/22.

Przez pozostałą część meczu GKS kontrolował boiskowe wydarzenia, no może poza sytuacją z drugiej połowy, kiedy to piłka po strzale zawodnika Legii obiła poprzeczkę bramki Marcina Wieczerzaka. Zespół trenera Łukasza Suchockiego prezentował się dobrze na tle rezerw mistrza Polski, które z kolei zawiodły oczekiwania publiczności zgromadzonej w środę na trybunach stadionu w Wikielcu.

Po grze Legii II naprawdę można było spodziewać się czegoś lepszego — to przecież piłkarskie zaplecze drużyny, która grać będzie w Lidze Europy. W składzie warszawskiego zespołu na mecz z GKS-em był m.in. niezwykle doświadczony Inaki Astiz, który kierował kolegami z bloku obronnego.

Na siedem rozegranych w tym sezonie spotkań drużyna z Wikielca przegrała tylko raz. Obecnie, po serii trzech remisów i trzech zwycięstw, GKS zajmuje piąte miejsce w tabeli. W 8. kolejce zespół z gminy Iława zagra na wyjeździe z beniaminkiem Pilicą Białobrzegi. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 11 września o godz. 16:00.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z pomeczowej konferencji prasowej, w której uczestniczyli trenerzy obu drużyn.