Uwaga frankowicze! Posłanka Iwona Arent uruchamia ostry dyżur prawniczy

2021-09-07 14:18:45(ost. akt: 2021-09-07 11:43:12)

Autor zdjęcia: Pixabay

Posłanka PiS z Olsztyna uruchamia jutro ostry dyżur prawnicy. Osoby, które są wzięły we frankach i nie mogą go spłacić, mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji prawniczej. Jutro (środa 8 września) każdy będzie mógł zadzwonić do prawników z kancelarii Lecha Obary, z którą współpracuje Iwona Arent i skonsultować swoją sytuację.
Posłanka Iwona Arent w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" podkreśliła, że mamy do czynienia z wysypem pseudoprawników, którzy chcą tylko zarobić na sytuacji frankowiczów. Dlatego parlamentarzyska uruchamia ostry dyżur prawniczy, czyli bezpłatne porady i konsultacje prawnicze, na których będzie można przedstawić mecenasowi swoją sytuację, a ten doradzi co można z tym zrobić dalej.

Według szacunków w Polsce udzielono około 700 tys. kredytów frankowych. Swoje zobowiązania wciąż spłaca ponad 400 tys. osób. Dlatego temat jest poważny.

W ostrym dyżurze prawniczym nie chodzi o reprezentowanie indywidualnych osób, tylko udzielenie bezpłatnej porady prawniczej tak, aby wiedzieć, czy sytuacja w której dana osoba się znalazła nadaje się do dalszych działań sądowych, czy też nie.

— Do prawników będzie można dzwonić pod podane numery telefonów w godzinach 12-14. Jeśli konieczna będzie analiza umowy kredytowej, to wtedy zainteresowana osoba może przesłać do kancelarii wszystkie wymagane dokumenty — mówi Iwona Arent w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". — Podczas tych rozmów będzie można dowiedzieć się, kto może coś dostać, w jakich okolicznościach i na jakich warunkach. Szczegółowe analizy można będzie przeprowadzić dopiero po przesłaniu dokumentów. Pracownicy mojego biura podjęli decyzję o przeprowadzeniu takich konsultacji telefonicznie przez sytuację związaną z pandemią. Osobiście też uważam, że taki sposób jest wygodniejszy, bo przecież nie każdy musi mieszkać w Olsztynie, a do biura trzeba jakoś dojechać — podsumowuje parlamentarzystka.

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się telefonicznie w dniu 8 września 2021 r. w godzinach 12:00-14:00 pod numerami telefonów:

• 723-300-370
• 601 360 080

Karol Grosz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basilo #3074771 7 wrz 2021 17:09

    Pani Arent udaje aktywność dla dobra obywateli. A jak idzie obrona przekrętów z helpera?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Zen #3074749 7 wrz 2021 14:41

    7 lat rządzą i teraz punkt kontaktowy do prawnika otwierają??????

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)