8-letni olsztynianin mistrzem szachów!

2021-09-05 17:07:08(ost. akt: 2021-09-04 16:08:03)

Autor zdjęcia: Fundacja Szalony Krasnolud

Polska ma nowego mistrza! Olsztynianin Aleksander Kopacki z UKS Kopernik został Mistrzem Polski w Szachach Szybkich 2021 w grupie chłopców do lat 8.
Aleksander Kopacki nie był jedynym zawodnikiem z naszego regionu - łącznie wystartowało 34 mieszkańców Warmii i Mazur. Czworo z nich to podopieczni olsztyńskiej Fundacji Szalony Krasnolud: rodzeństwo Ania i Szymon Kawa z Olsztyna oraz siostry Sophie i Maja Woytitzki z Tejstym.

Ania Kawa, grająca w grupie dziewcząt do lat 14, zajęła 7. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 61 zawodniczek) i 13. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 60 zawodniczek). Szymon Kawa, grający w grupie chłopców do lat 16, w obu turniejach zajął lokaty zbliżone do swojego miejsca startowego.

Maja Woytitzki zagrała w grupie dziewcząt do lat 10, gdzie zajęła 10. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 51 zawodniczek) oraz 18. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 43 zawodniczki). Jej siostra, Sophie Woytitzki, grała w grupie dziewcząt do lat 12 i zajęła 27. miejsce w turnieju szachów szybkich (na 60 zawodniczek) oraz 45. miejsce w turnieju szachów błyskawicznych (na 56 zawodniczek).

Warmia i Mazury doczekały się łącznie trzech medalistów: 17-letnią Lidię Czarnecką (zawodniczka UKS Skoczek Elbląg), która wywalczyła w obu turniejach szachów szybkich i szachów błyskawicznych tytuły Wicemistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 18 oraz Adama Zielonkę, który w kategorii chłopców do lat 12 zdobył brązowy medal (reprezentant MLKS Ostródzianka Ostróda).