Wójt gminy Grunwald pozywa działaczy referendalnych w trybie wyborczym. Pierwszą sprawę przegrał

2021-09-03 08:19:54(ost. akt: 2021-09-03 08:56:26)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wójt Adam Szczepkowski pozywa działaczy referendalnych w trybie wyborczym. Pierwsza rozprawa dotyczyła rozpowszechniania informacji, które miały dyskredytować wójta. Adam Szczepkowski przegrał proces. Wczoraj wezwanie do sądu dostała Sylwia Sadowska-Yusufoglu, przewodniczącą komitetu referendalnego.
Wójt Adam Szczepkowski zarzucił Piotrowi Kołodziejskiemu, że publikuje nieprawdziwe informacje na jego temat, które mają go dyskredytować. Działacz referendalny miał przedstawiać wójta jako osobę nietoleracyjną, kierującą pod adresem radnych groźby i inwektywy, zapewniającą zatrudnienie swoim bliskim i znajomym, wykorzystującą środki finansowe gminy do własnych celów itd.

Po zapoznaniu się z dokumentami, w czwartek Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił wniosek wójta w całości. Jak podkreślił sędzia w ustnym uzasadnieniu, żądania wójta były absolutnie bezzasadne, bo wszystkie sformułowane przez Piotra Kołodziejskiego tezy miały pokrycie w faktach.

Sędzia dodał, że wójt sformułował zarzuty, które nie miały jakichkolwiek podstaw.

Wczoraj (2 września) Sylwia Sadowska-Yusufoglu dostała podobne wezwanie. Rozprawa odbędzie się dziś o godz. 12 w Elblągu. Pełnomocniczka grupy referendalnej dostała pismo wczoraj przed godz. 16, więc czasu jest bardzo mało.

Do tego tematu wrócimy.

Referendum w sprawie odwołania wójta Adama Szczepkowskiego przed upływem kadencji odbędzie się w niedzielę 5 września. Głosowanie w sprawie odwołania wójta jest wynikiem homofobicznego donosu, który Adam Szczepkowski napisał do premiera Morawieckiego.

Referendum odbędzie się z inicjatywy grupy mieszkańców, którzy zebrali pod swoim wnioskiem podpisy poparcia w liczbie przekraczającej wymagane 10 proc. uprawnionych do głosowania. Zarzucili oni wójtowi wiele nieprawidłowości w czasie sprawowania urzędu.

Żeby referendum było skuteczne, musi wziąć w nim udział 1400 uprawnionych do głosowania osób. Zwykła większość zadecyduje, czy wójt zostanie na stanowisku.

Lokale wyborcze (niżej publikujemy ich wykaz) będą czynne w niedzielę 5 września od godz. 7 do 21.

Obwód nr 1 – Gminny Ośrodek Kultury w Gierzwałdzie
Obwód nr 2 – Szkoła Podstawowa w Stębarku
Obwód nr 3 – Szkoła Podstawowa w Szczepankowie
Obwód nr 4 – Szkoła Podstawowa we Frygnowie

Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paul Mark . #3074484 3 wrz 2021 17:34

    A jaką sprawę można ogólnie wygrać w polskich sądach?Jak sowieccy pomazańcy typu Tuleja czy Juszczyszyn są sędziami?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)