Kulturalna Aura, czyli muzyka klasyczna w centrum handlowym

2021-09-02 13:44:39(ost. akt: 2021-09-02 15:00:30)   Artykuł sponsorowany
Jesienią w Aurze zapanuje wyjątkowy nastrój elegancji połączonej z relaksem i wewnętrznym wyciszeniem. Takie niepowtarzalne klimaty wyczarują w Aurze dźwięki muzyki klasycznej granej na żywo. Koncerty odbędą się we wrześniu i listopadzie.

Aurę spośród innych centów handlowych wyróżnia spokój i kameralna, niespieszna atmosfera. Dlatego muzyka klasyczna w jej wnętrzach wybrzmi wyjątkowo dobrze i sprawi, że filiżanka kawy w atrium będzie smakowała jeszcze lepiej. Przy klasycznych dźwiękach lepiej się myśli, bardziej odpoczywa, szybciej dochodzi do wewnętrznej równowagi, o czym świetnie wiedzą m.in. Chińczycy, którzy na lotnisku w Pekinie puszczają z głośników muzykę Chopina.
Aura pójdzie o krok dalej i muzyki klasycznej posłuchacie w tym centrum na żywo. Każdy z ośmiu bezpłatnych koncertów odbędzie się na pierwszym piętrze obok windy panoramicznej.

Podczas wrześniowych koncertów Aura Centrum oraz organizator koncertów Fundacja Baltic Alians wesprą charytatywnie państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. To klienci zdecydują jak wysoka kwota zostanie przekazana szkole muzycznej a jej wysokość uzależniona będzie od kwoty zarejestrowanych paragonów w aplikacji zakupowej SEZAM 2.0 w dniach 3,10,17 i 24 września. Wsparcie zostanie przekazane po połowie przez Fundację Baltic Alians oraz Aurę Centrum. Jest o co walczyć, przychodźcie i rejestrujcie paragony w dniach koncertów!

Pierwszy koncert już w piątek 3 września, muzycy Akade Trio rozpoczną grę o godz. 15. Na skrzypcach zagrają Dominik Urbanowicz i Krystyna Dulemba, na wiolonczeli Agata Jankowska. Muzycy ci współpracowali między innymi z: Royal Symphony Orchestra, Bałtycką Filharmonią Młodych, Kołobrzeską Orkiestrą Kameralną, Progress i Sinfonia Baltica.

Kolejny z koncertów odbędzie się 10 września, wówczas Prism Duo, czyli Marta Misztal na fortepianie i Jan Staruch na skrzypcach zagrają utwory należące do kanonu muzyki klasycznej (w ich repertuarze są m.in. utwory Beethovena i Ravela). Muzycy ci są mistrzami w swoim fachu, o czym świadczą liczne nagrody, jakie zdobyli na konkursach w kraju i za granicą.

W kolejnym tygodniu, 17 września, Golden Gate String Quartet (Gabriela Żmigrodzka - I skrzypce, Magdalena Mierzejewska - II skrzypce, Anna Prusińska – altówka, Katarzyna Gaszczyk – wiolonczela) zagra muzykę, którą cenią i kochają wszyscy - najpopularniejsze utwory muzyki filmowej, musicalowej oraz covery największych przebojów muzyki popularnej.

Ostatni tydzień września (24 września) uświetni w Aurze występ WiraKlezz Trio w składzie: Tomasz Klepczyński - klarnet Paweł Ratajek - akordeon Paweł Wiśniewski – akordeon. Tych muzyków inspiruje folklor z Bałkanów i jazz, a połączenie tych dwóch fascynacji muzycznych daje wyjątkowo pozytywny efekt muzyczny.

Październik będzie miesiącem wolnym od koncertów, kolejne koncerty zaplanowane są na listopad. Pierwszy koncert, 5 listopada, ma na celu tchnienie energii we wszystkich zmęczonych jesienną szarzyzną – zespół- The Nexus Project z Gdańska zagra mix muzyki elektronicznej z muzyką klasyczną i rockiem progresywnym. Na koncertach zespołu można usłyszeć improwizowany repertuar na fortepian, elektronikę i obój.

Kolejny koncert to kwintesencja klasyki – na fortepianie zagra Bartosz Wiśniewski (12 listopada). Muzyk jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. XXV Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, XVI Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku więc należy się spodziewać koncertu na najwyższym poziomie artystycznym.
19 listopada w Aurze zagra zespół Neglekt, którego muzyków inspirują różne style muzyczne, począwszy od jazzu przez rock folk, czy pop do brzmień alternatywnych. Całość łączy niezmienny skład instrumentalny, w którym są kontrabas, akordeon oraz skrzypce i sekcja rytmiczna.

Ostatni z koncertów muzyki klasycznej w Aurze zaplanowany jest na 26 listopada i wystąpi wówczas absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, wokalistka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów Goda czyli Jagoda Wojciechowska. Artystka sama zalicza się do Alternative Depressive Pop, który łączy w sobie elementy rocka, popu i alternatywy z domieszką jazzowych harmonii. Goda ma na swoim koncie płytę zatytułowaną “Pomiędzyczasie”.

Wszystkie koncerty z cyklu „Kulturalnej Aury” są bezpłatne.
Zapraszamy do Aury Centrum na wyjątkowe muzyczne doznania!


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pasażerka #3074884 9 wrz 2021 08:00

    W jakich godzinach będą kolejne koncerty???

    odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3074762 7 wrz 2021 15:43

    Fajna reklama, taka nowoczesna, taka postępowa, fortepian "ala" hidżab - super!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz