Podsumowali olimpijski występ

2021-09-01 15:04:49 (ost. akt: 2021-09-01 15:16:35)
Stolica Warmii i Mazur miała podczas niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio czworo reprezentantów. W poniedziałek (30 sierpnia) sportowcy spotkali się z władzami miasta.

Emocje po zakończeniu XXXII Igrzysk Olimpijskich już powoli opadają. Olsztyńscy olimpijczycy nadal jednak wracają myślami do niedawnych zmagań. Podzielili się swoimi wspomnieniami podczas spotkania w ratuszu.

- Bardzo się cieszę, że reprezentowaliście nasze miasto podczas tych zawodów - powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Na pewno walczyliście o jak najlepszy rezultat do końca i włożyliście w ten start całe serce. Dziękuję Wam za to.
Olsztyn w stolicy Japonii reprezentowało czworo zawodników. Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) debiutowała podczas olimpijskich zmagań. W maratonie zajęła 32. miejsce (na 59 zawodniczek) uzyskując czas 2:35:33. Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) w pchnięciu kulą zajął 12. miejsce w grupie A kwalifikacji olimpijskich uzyskując wynik 20,01 metra.

- Podczas startu nie miałam żadnego kryzysu, wręcz biegłam zbyt zachowawczo - powiedziała Aleksandra Lisowska . - Nie było czuć różnicy w atmosferze między poprzednimi igrzyskami w Rio de Janeiro, a tymi w Tokio, jednak obostrzenia były bez porównania - dodał Konrad Bukowiecki.
Kanadyjkarz Mateusz Kamiński (Olsztyński Klub Sportów Wodnych) odpadł w ćwierćfinale, płynąc w konkurencji C1 na dystansie 1000 metrów. Natomiast judoka Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) odpadł z rywalizacji w 1/16 finału startując w wadze 100 kg+.

- Można było spotkać się z zawodnikami reprezentującymi inne dyscypliny, to było ciekawe doświadczenie - wspomniał Maciej Sarnacki. - Startowałem przedostatniego dnia, więc miałem okazję wziąć udział w ceremonii zamknięcia Igrzysk - powiedział Mateusz Kamiński.

Na najbliższy medal dla reprezentantów naszego regionu musimy jeszcze poczekać co najmniej trzy lata. Ostatni dla Olsztyna oraz Warmii i Mazur 21 lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Sydney zdobył kajakarz Adam Seroczyński.
[galeria zdjęć]

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jacek Kowalski #3074261 1 wrz 2021 15:56

    Patrząc na zamieszczone zdjęcie odnosi się wrażenie, że w Igrzyskach brali udział "sportowcy" z pierwszego planu ;-(

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz