Czy wszędzie w Olsztynie załatwimy sprawę urzędową osobiście? Okazuje się, że nie

2021-09-02 07:10:39(ost. akt: 2021-09-03 07:45:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zadzwoniła do nas czytelniczka, która dopytywała, jak długo jeszcze urzędy i instytucje w Olsztynie będą zamknięte dla klientów. Jako przykład podała Zakład Lokali i Budynków Komunalnych. Sprawdzamy więc, jak funkcjonują ważne dla olsztynian placówki.
Skontaktowała się z nami oburzona czytelniczka. Nie podobało jej się, że niektóre z olsztyńskich instytucji wciąż są zamknięte dla interesantów lub ich zasady funkcjonowania są ograniczone. Przykładem jest Zarząd Lokali i Budynków Komunalnych.

— Czegoś tu nie rozumiem. Większość miejsc jest już normalnie otwarta, np. sklepy, restauracje. Dzieci wracają do szkół. Zdaję sobie sprawę, że pandemia cały czas jest aktualna, ale mam wrażenie, że niektórzy przesadzają. Chciałam spotkać się osobiście z dyrektorem ZLiBK. Dostałam informację, że pan dyrektor ze względu na pandemię przyjmuje tylko telefonicznie. Sprawa, którą mam do omówienia, jest bardzo delikatna i skomplikowana, dlatego wolałabym ją omówić w trakcie spotkania na żywo. Kiedy znów będzie można coś załatwić? — pyta nasza czytelniczka.

Godziny i dzień się nie zmieniły: dyrektor ZLiBK cały czas przyjmuje w sprawie skarg i wniosków w poniedziałki od godz. 13:30 do 15:30. Różnica jest tylko jedna — sposób obsługi interesantów.

— Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze trwa. Dlatego przyjmujemy interesantów na miejscu z zachowaniem stosownych obostrzeń sanitarnych tylko w wydzielonej części w naszej siedzibie. Na razie nie planujemy tego zmieniać. Jak najbardziej można do nas zadzwonić i umówić się na rozmowę z dyrektorem. W poniedziałek, tak jak było wcześniej, z tą różnicą, że przez telefon — wyjaśnia Wiesław Krawczyński, zastępca dyrektora Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych.

Sprawdziliśmy zatem, jak teraz funkcjonują inne placówki publiczne w Olsztynie.

Miejski Urząd Pracy


Godziny przyjęć klientów: od poniedziałku do piątku od 8 do 15.
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.
Godziny osobistej rejestracji jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy: od poniedziałku do piątku, od 8 do 11:30.

Chociaż urząd funkcjonuje już normalnie, to do osób go odwiedzających apeluje o stosowanie kilku zasad podczas załatwiania spraw:

- zachęcamy do załatwiania spraw poprzez pocztę elektroniczną, tradycyjną, telefonicznie, jak i poprzez portal praca.gov.pl oraz ePUAP,

- prosimy o uprzednie umawianie się na wizytę telefonicznie lub elektronicznie na konkretny dzień i godzinę (pierwszeństwo obsługi mają osoby umówione),

- korespondencję w wersji papierowej prosimy składać do skrzynki podawczej w siedzibie przy wejściu do urzędu lub przesyłanie pocztą na adres urzędu,

- formularze wniosków o uzyskanie pomocy finansowej dla pracodawców i bezrobotnych tj. np. wniosek o organizację stażu, prac interwencyjnych itp. dostępne są w wersji elektronicznej na stronie https://mupolsztyn.praca.gov.pl/ oraz w wersji papierowej na stojakach w siedzibie przy wejściu do urzędu.

(Miejski Urząd Pracy w Olsztynie)

Urząd Miasta


poniedziałek: 8-16
wtorek-piątek: 7.30-15.30

Biuro Obsługi Klienta prowadzi bezpośrednia obsługę interesantów:
- poniedziałek: 8:15-17:45
- wtorek-piątek: 7:45-15:15


Wydział Komunikacji


ul. Knosały 3
10-015 Olsztyn

Godziny otwarcia wydziału:
poniedziałek: 9-17
wtorek: 7:30-15:30
środa : 7:30-15:30
czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-15:30

(bezkolejki.olsztyn.eu)

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu


Działalność Biura Obsługi Klienta (BOK — pokój nr 3) wznowiono od 24 maja. Biuro czynne jest od godz. 7 do 14. Cały czas osoby, które nie muszą stawić się osobiście, mogą załatwić sprawę poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej. Wnioski i pisma kierowane w dalszym ciągu można umieszczać w SKRZYNCE NA DOKUMENTY ZDALNEGO BIURA PODAWCZEGO zlokalizowanej po prawej stronie od głównych drzwi.

Natomiast w celu spotkania z pracownikami poszczególnych Wydziałów ZDZiT zalecany jest kontakt telefoniczny, który pozwoli na wcześniejsze umówienie daty i godziny spotkania.

(ZDZiT Olsztyn)

Urząd Skarbowy


Godziny obsługi podatników:
Poniedziałek 8-18
Wtorek-piątek 8-15

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek w godz. od 7.15 do 18
wtorek-piątek w godz. od 7.15 do 15.15

Wizyta w urzędzie skarbowym możliwa jest po wcześniejszym umówieniu jej telefonicznie.

(US w Olsztynie)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych


Godziny obsługi klientów
Poniedziałek: 8-18
Wtorek-piątek: 8-15

Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek: 7-15

Od 1 lipca przywrócone zostały dyżury pełnione w poniedziałki przez dyrektorów oddziałów lub ich zastępców w sprawach skarg i wniosków. Sprawy można załatwić w poniedziałki po godzinach pracy oddziału: od 15 do 18. Jeżeli w dniu dyżuru przypada dzień wolny od pracy, dyżur odbywa się w najbliższy dzień roboczy.

Wizytę w ZUS-ie można też zarezerwować internetowo, wybierając konkretny dzień i godzinę, lub telefonicznie pod nr. 89 741 50 08.

(ZUS w Olsztynie)

Alicja KowalczykKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bob #3074309 2 wrz 2021 09:11

    nie doczytalem sie czy p grzymowicz przyjmuje , czy jeszcze na campusie, Olsztyn w ruinie, chodniki zapadniete, zapdaja sie, ulice dziurawe itd. a gdzie glowny zarzadzca, zasiedzial sie na campusie?, wstyd za takiego admonistratora Olsztyna, pewnie szuka nowej pracy - ciekawe gdzie? w sejmie, senacie, ?, mam pytanie czy spolkach miasta olsztyn w radach nadzorczych zasiada prezydent Olsztyna i jego rodzina?

    odpowiedz na ten komentarz