Ginekologia w szpitalu powiatowym w Biskupcu

2021-08-30 15:00:00 (ost. akt: 2021-09-01 11:59:44)   Artykuł sponsorowany
Kompleksowo, komfortowo i na najwyższym poziomie

W Szpitalu Powiatowym w Biskupcu od 1 września rusza Poradnia Ginekologiczna. To bardzo dobra wiadomość, bo do tej pory panie z okolic musiały jeździć do innych ośrodków lub korzystać z prywatnej opieki medycznej.

- Naszym celem jest intensyfikacja usług otwartego i bezpłatnego lecznictwa ginekologicznego. Pacjentki naszego oddziału od dawna też dopytywały o możliwość kontaktu z lekarzami pracującymi w szpitalu. Mamy lokal, sprzęt i ludzi, więc od września przez kilka dni w tygodniu będziemy mogli zapewnić opiekę paniom z Biskupca i okolic – mówi lek. med. Grzegorz Wodzyński, koordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w biskupieckim szpitalu.

Ważne jest, że panie, które planują potomstwo oraz te, które już są w ciąży, znajdą opiekę w placówce bez konieczności wyjazdów. Ten sam lekarz będzie prowadził przyszłą mamę do momentu porodu. Praca poradni pomoże też w opiece nad pacjentką wymagającą zabiegu, od kwalifikacji, poprzez operację, po opiekę pooperacyjną i późniejszy kontakt z lekarzem.

- Działamy szerokopasmowo – od położnictwa, przez patologię ciąży, po patologię narządu rodnego. Zajmujemy się ginekologią w pełnym zakresie, z prowadzeniem lecznictwa onkologicznego włącznie. W zakresie naszych usług znajdują się m.in. histeroskopia diagnostyczna, całkowita resekcja endometrium, usuwanie guzów jajników, a także całej macicy; realizujemy zabiegi w asyście laparoskopowej. Udzielamy też konsultacji pacjentkom ze skierowaniem od innych lekarzy – wymienia dr Wodzyński.

Publiczna, czyli refundowana przez NFZ, poradnia znacznie zwiększy więc bezpieczeństwo i komfort pacjentek z uwagi na kompleksowy zakres usług świadczonych na najwyższym poziomie. Biskupiecki szpital cały czas się bowiem modernizuje i rozwija.

- Nasz Blok Operacyjny jest nowoczesny, dobrze wyposażony, pracują tu świetni fachowcy, a planujemy kolejne inwestycje, bo chcemy jeszcze doposażyć zarówno Blok, jak i sam Oddział Ginekologiczno-Położniczy. W gabinecie nowej poradni trwają ostatnie prace, odświeżamy pomieszczenie, wstawiamy sprzęt. Na naszej stronie internetowej wkrótce będzie podany numer telefonu do rejestracji. Serdecznie zapraszamy i czekamy na pierwsze pacjentki – mówi Marta Maciejewska, dyrektor Szpitala im. Mikulicza w Biskupcu.


Fot. Powiat Olsztyński