Kiedy w Olsztynie zobaczymy słońce?

2021-08-31 08:10:58 (ost. akt: 2021-08-31 08:59:25)
Czeka nas dużo deszczu. Dzieci będą musiały bawić się w domu

Czeka nas dużo deszczu. Dzieci będą musiały bawić się w domu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Chociaż dzisiaj jest ostatni dzień wakacji, to pogoda nas nie rozpieszcza. Dzieci zamiast korzystać z ostatniego wolnego dnia na świeżym powietrzu, muszą szukać rozrywek w domowym zaciszu lub innych miejscach pod dachem. Przez najbliższe dni czekają nas intensywne deszcze, ale jest szansa na rozpogodzenie!
Dzisiaj na Warmii i Mazurach będzie mocno i długo padać — jednak najmocniej będzie od linii Działdowo-Nidzica-Olsztyn-Biskupiec na wschód województwa. Temperatura maksymalnie do 16 stopni.

W ciągu najbliższych 24 godzin poziom wód może się gwałtownie podnieść, zwłaszcza w obszarze zlewni rzek wpadających do Zalewu Wiślanego w województwie warmińsko-mazurskim. Ale na mniejszych rzekach i zlewniach zurbanizowanych może dojść lokalnie do podtopień. Uważajcie na siebie i unikajcie dróg znajdujących się w pobliżu wody!

Jutro będzie trochę cieplej (temperatura do 19 stopni), ale deszczu możemy się spodziewać.

Za to w czwartek prawdopodobnie zobaczymy słońce! Co prawda zza chmur, ale za to nie powinno padać. Temperatura taka sama jak w środę, czyli 18-19 stopni.

W piątek będzie ładnie! Do 21 stopni i przeważnie słonecznie. A w weekend? Zobaczymy, prawdopodobnie będzie tak jak w piątek, ale wszyscy wiemy, że pogoda zmienną jest. Pozostaje mieć nadzieję, że w czwartek rzeczywiście się rozpogodzi.

lew