Campus Polska Przyszłości w olsztyńskim Kortowie otworzyła debata Donalda Tuska z Rafałem Trzaskowskim [ZDJĘCIA]

2021-08-27 20:35:33(ost. akt: 2021-08-28 06:59:02)
Debatą Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. Politycy odpowiadali na pytania młodych ludzi, którzy przyjechali do kampusu w Kortowie, żeby przez tydzień dyskutować z politykami i ekspertami o Polsce i wyzwaniach współczesnego świata.
Inicjatorem Campusu Polska jest Rafał Trzaskowski i jego ruch Wspólna Polska, a forum rozpoczęła dziś (27 sierpnia) debata prezydenta Warszawy z Donaldem Tuskiem, liderem PO. Politycy już na początku ucięli wszelkie spekulacje, jakoby rywalizowali ze sobą o przywództwo w partii.

Fot. Zbigniew Woźniak

— Czy będzie konfrontacja, a może się panowie porozumieją — żartował Rafał Trzaskowski. — To jest dowód na to, że my jesteśmy normalni. Po prostu jesteśmy w jednej partii, rozmawiamy. Rozmawiamy z wami, zastanawiamy się, jak podejść do wyzwań przyszłości. Wyobrażacie sobie taką debatę między Jarosławem Kaczyńskim a Suskim albo Błaszczakiem? Byłby kabaret.

— Nikt nas nie podzieli! Cieszymy się, że możemy ze sobą współpracować — zapewnił Donald Tusk. I dodał, że jego zadaniem jest w dwa, maksimum w trzy lata, zbudować opozycję zdolną do zwycięstwa, zwyciężyć, szybkie porządki i otworzyć przestrzeń dla innych, w tym młodych. Nie krył jednak, że obawia się, że wybory do parlamentu mogą zostać zniekształcone. — Witkowanie w Sejmie grozi też witkowaniem, jeśli chodzi o wybory parlamentarne — podkreślił. Zaapelował do młodych ludzi, żeby włączyli się w obronę demokracji w Polsce, biorąc udział w komisjach jako mężowie zaufania w celu ochrony wyborów przed sfałszowaniem.

Lider PO, odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, powiedział: — Tam doszło do przekroczenia granicy. I nie mówię o tej grupie uchodźców, mówię o dużo groźniejszym przekroczeniu granicy, jakim jest przekroczenie granicy podłości. Nie ma nic groźniejszego niż taką granicę, wytyczoną przez zupełnie elementarną moralność, przekracza już nie pojedynczy człowiek czy grupa ludzi, ale kiedy te granicę podłości przekracza władza.


Jak mówił lider Platformy, są granice, które są wytyczone dość czytelnie, to są granice uczciwości i podłości.
— Jaki jest powód, że chociaż ta władza nie potrafiła zapewnić szczelnej granicy, że nie zapobiegła nielegalnemu przechodzeniu przez granicę setek i tysięcy migrantów — pytał. — Ale nagle uznała, że zrobi się takie polityczne, mocne i podłe w swojej istocie przedstawienie. Bo tak naprawdę wywołanie tego kryzysu na granicy to spotkanie złych intencji i złych polityków — przekonywał.

— Z jednej strony mamy Łukaszenkę, z drugiej Kaczyńskiego. Jeden i drugi mają swój interes w tym, żeby takie kryzysy wywoływać. Jeden chce destabilizować Polskę i Unię Europejską, a drugi chce podsycać lęk, strach, poczucie niepewności i demonstrować tę swoją wolę ochrony granicy. To z samej swojej istoty podłe zachowanie. Bo stawką jest życie i zdrowie tych zupełnie niewinnych ludzi — podkreślił Donald Tusk na spotkaniu w olsztyńskim Kortowie.

Zdaniem lidera PO trzeba natychmiast dostarczyć uchodźcom pomoc, która jest niezbędna. — Pomóc, przewieźć do ośrodka i rozpatrzyć wnioski azylowe — mówił. — I rozpocząć profesjonalna akcję dyplomatyczną.

Jeśli ktoś liczył na jakieś publiczne starcie polityków PO, to nic takiego nie było. Politycy wystąpili w duecie, tworząc — jak to oceniła Marcelina z Zielonej Góry —dobry tandem.


Campus Polska Przyszłości w Olsztynie potrwa do 2 września. Uczestniczy w nim ponad tysiąc młodych ludzi, ale chętnych było cztery razy więcej.
Andrzej Mielnicki


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3073981 30 sie 2021 09:44

  te wampiry będą ssać Polskę, aż wyschnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Janek #3073891 28 sie 2021 22:36

  Ruda, faszystowska, kłamliwa gnida.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Cyranka #3073864 28 sie 2021 13:22

  Wyrzuciliście pełne hejtu i nienawiści komentarze, zwłaszcza wobec TUSKA, ale jak widać zorganizowana szczujnia działa dalej. Zagadką jest tylko ilu z tych promujących tu swe niedostatki intelektualne (nie chcę używać bardziej adekwatnych dla takich ludzi określeń) to naturszczyki mądrości inaczej czy to tylko produkty tępej propagandy tvpiss. Tak czy inaczej te opinie przynoszą tym ludziom wstyd (gdyby go mieli).

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

 4. maras #3073841 28 sie 2021 08:53

  Tusk zmarginalizuje i pozbędzie się Trzaskowskiego, tak jak to zrobił z Olechowskim, Płażyńskim następnie z Rokitą i Gilowską. Woli otaczać sie ludźmi miałkimi, typu Graś i jemu podobni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. AtoJa #3073826 28 sie 2021 07:47

   Czy tusku już dostatecznie zainfekowałeś tych młodych ludzi nienawiścią do rządu i do Polski? A podły to jesteś ty tusku.Nigdy ci nie zapomnę jak zostawiłeś Polskę i udałeś się na europejskie salony.Podrzuciłeś nam wtedy najgorszego z możliwych premierów ,Kopacz.Nie zapomnę też ci twojej pierwszej decyzji o drastycznym obniżeniu zasiłku pośmiertnego .Budżet panstwa jakieś grosze na tym zaoszczędził ,ale to nie o to ci chodziło. Chciałeś odegrać się na starych ludziach , pogardliwie nazwanych przez ciebie moherami. bo rzekomo nie głosowali na ciebie.Jesteś wyjątkowo mściwy i podły i według mojej długoletniej obserwacji twojej osoby , to nienawidzisz Polski i Polaków. Oby ci młodzi Polacy poznali się na tobie, bo będą płakać jak wrócisz do rządów w Polsce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (35) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)