Posłanka Monika Falej obraziła się za "bezkarne zabijanie nienarodzonych"

2021-08-27 12:29:26(ost. akt: 2021-08-27 12:42:34)
Posłanka Monika Falej oskarża prezesa PiS-u w okręgu olsztyńskim Jerzego Szmita o pomówienie

Posłanka Monika Falej oskarża prezesa PiS-u w okręgu olsztyńskim Jerzego Szmita o pomówienie

— Chciałbym, aby pani Falej zaniechała akcji zabijania dzieci nienarodzonych — zaapelował Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim. Posłanka uznała to za "inwektywę i pomówienie".
Do wymiany zdań miedzy obojgiem polityków doszło na antenie Radia Olsztyn. Monika Falej wydała w tej sprawie oświadczenie:

Oświadczenie

26 sierpnia, na antenie Radia Olsztyn, w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wyemitowano na żywo program z udziałem moim oraz Jerzego Szmita prezesa PiS w okręgu olsztyńskim.

W ostatnich minutach tego programu, pan Szmit dopuścił się nieakceptowalnych inwektyw i pomówił mnie mówiąc:

— "mówi pani, że bezkarnie można zabijać nienarodzone dzieci" oraz chwilę później
— " (...) chciałbym też, aby pani Falej zaniechała akcji zabijania dzieci (nie)narodzonych".

(...) Język polityki jest brutalny i dosadny. Sami politycy takim go uczynili, ale są granice - jest nią przyzwoitość, prawda i poszanowanie rozmówcy. Jerzy Szmit minął się w swej wypowiedzi z każdą z tych zasad. Oczekuję, że sprawie przyjrzy się także Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Programowa Polskiego Radia Olsztyn.

Moja postawa musi być stanowcza, by walczyć o standardy publicznej dyskusji, o poziom, na straży którego powinny stać same media, szczególnie te publiczne, które mają wpisane w statuty swej działalności słowo "misja".
Nie boję się ostrej wymiany zdań, ścierania się na poglądy i stanowiska, jednak rozmowa, która sprowadza się do tak niskiego poziomu jest po prostu uwłaczająca, a pomówienia muszą spotkać się ze zdecydowaną reakcją. Na taki poziom dyskusji nie ma mojego przyzwolenia, nie powinno się dopuszczać do takich sytuacji także, jak nie przede wszystkim, w imię poszanowania słuchaczy i ich prawa do rzetelnych informacji.

Z poważaniem
Monika Falej
Posłanka na Sejm RP


O komentarz poprosiliśmy Jerzego Szmita, który treść oświadczenia poznał w rozmowie z nami.

— Jest oczywiste, że pani poseł jest jedną z liderek ruchu aborcyjnego, więc jej wsparcie dla zabijania nienarodzonych dzieci jest oczywiste. Pani poseł szuka taniej popularności, dlatego wykonuje takie działania, które pozwalają jej zaistnieć w mediach. Nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia ani pozytywnych propozycji. Robi jedynie szum wokół siebie — powiedział nam Jerzy Szmit.

Poprosił też, aby jego wypowiedź zobrazować poniższym zdjęciem.
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nimfadora Tonks #3073807 27 sie 2021 18:42

  Panie Szmit, czy jeśli jestem za legalnością sprzedaży wódy (która wszak mordercza jest i powoduje wiele tragedii), to oznacza automatycznie, że jestem nałogowym alkoholikiem?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary dziad #3073784 27 sie 2021 15:29

  Szmit, pamiętamy twoje przekraczanie dozwolonej prędkości w czasie jazdy. Przekraczając dozwoloną prędkość mogłeś potrącić kobietę w ciąży i zabić jej nienarodzone dziecko. Pamiętamy to.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Antek #3073770 27 sie 2021 13:39

   Pani Falej pamiętamy twoje akcje antykatolickie

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz