We wrześniu będzie słonecznie. A jaka pogoda czeka nas później?

2021-08-26 10:10:18(ost. akt: 2021-08-26 10:41:00)
Kiedy będziemy mieli zimową powtórkę z rozrywki w Olsztynie?

Kiedy będziemy mieli zimową powtórkę z rozrywki w Olsztynie?

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Im dalej w las, tym... zimniej. Taka czeka nas pogoda na zbliżające się miesiące. Jesień będzie ciepła. A kiedy spadnie pierwszy śnieg? I czy zostanie z nami na dłużej?
Ostatnie dni przyniosły spore ochłodzenie. Nie ma się co dziwić, bo już 22 sierpnia na południu Norwegii mróz sięgnął ponad -4 stopnie Celsjusza. Ten spadek temperatury odbił się też na nas. Czy w związku z tym możemy pożegnać się już ze słońcem?

Wrzesień nie będzie zły. Czeka nas prawdziwe babie lato. Im później jednak, tym gorzej. Będzie coraz chłodniej i coraz wilgotniej. W sumie nie ma się co dziwić, pogoda co roku nas do tego przyzwyczaja. Tak też wynika z prognozy na ostatni kwartał roku, którą sporządził Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Fot. IMGW

Październik w całej Polsce, również w Olsztynie i na Warmii i Mazurach, powinien przynieść temperaturę wyższą niż wynika z normy oraz przeciętną sumę opadów.

A kiedy spadnie pierwszy śnieg?


W listopadzie będzie chłodniej niż zwykle. Nasilą się opady. IMGW prognozuje, że to właśnie w listopadzie do Polski zawita zima. Może padać śnieg, mogą pojawić się też przymrozki.

Sporo opadów ma się pojawić również w grudniu. Wtedy poczujemy prawdziwą zimę. Czyżby przed nami białe Boże Narodzenie?

Fot. IMGW

IMGW informuje, że mimo coraz większego postępu technologicznego takie prognozy są w dalszym ciągu obarczone dużym błędem. Należy je traktować orientacyjnie, eksperymentalnie i pamiętać, że dotyczą uśrednionego przebiegu pogody dla całego miesiąca i całego obszaru.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zasx #3073725 27 sie 2021 01:16

    Nie potraficie przewidzieć pogody na najbliższe 3 dni, a będziecie prorokować kiedy spadnie pierwszy śnieg?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Stary dziad #3073656 26 sie 2021 11:27

    Rząd przygotowuje ustawę podnoszącą temperaturę w grudniu do przyjemnych +15 stopni. I zakaz opadów śniegu przed Bożym Narodzeniem. Wdrażać będzie Marek Suski. Pewne info.

    odpowiedz na ten komentarz