Wracamy do tematu: znamy wyniki sekcji zwęglonych ofiar pożaru w gminie Górowo Iławeckie

2021-08-24 14:02:38(ost. akt: 2021-08-24 14:20:56)
Spalony budynek w miejscowości Sołtysowizna w gm. Górowo Iławeckie

Spalony budynek w miejscowości Sołtysowizna w gm. Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: PSP w Bartoszycach

Są wyniki sekcji dwóch zwęglonych zwłok. To ofiary pożaru domu we wsi Sołtysowizna w gminie. Górowo Iławeckie. Badania DNA są potrzebne do ustalenia ich tożsamości.
18 sierpnia w we wsi Sołtysowizna w gminie Górowo Iławeckie doszło do pożaru. Zgłoszenie wpłynęło do straży chwilę przed 18. Świadkowie poinformowali strażaków, że w budynku mogą przebywać dwie dorosłe osoby. Pozostałe dwie, w tym 60 letni mężczyzna, zdążyły uciec. Trafił do szpitala z objawami zaczadzenia

Prawdopodobnie pożar wybuchł w trakcie imprezy alkoholowej, bo ocalałe osoby ledwo stały na nogach.

Na miejscu znaleziono zwęglone ciała dwóch osób. Istnieją przypuszczenia, co do tożsamości ofiar (są to znane policji osoby nadużywające alkoholu). Jednak ze względu na stan zwęglonych ciał niezbędne będą badania DNA.

Wstępne wyniki przeprowadzonej w poniedziałek 23 sierpnia sekcji zwłok wskazały, że do śmierci doszło na skutek pożaru i zaczadzenia, a nie działania osób trzecich.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach. Biegli stwierdzą, czy pożar był spowodowany umyślnie, w wyniku niedbalstwa, czy zaprószenia papierosem lub zwarciem instalacji elektrycznej.

dar