Minecraft: Poradnik budowania

2021-09-03 12:00:00(ost. akt: 2021-09-02 21:21:39)
Minecraft

Minecraft

Autor zdjęcia: pixabay

Siemka, z tej strony znowu ja. Dzisiaj, jak co piątek, będziemy się zajmować jakimiś grami. Znowu będzie to Minecraft, ale jeśli chcecie poczytać o innej grze, to napiszcie w komentarzu w kanale wspieranym (pamiętasz jeszcze poprzednią część?) jej nazwę. Proszę, aby nie była ona w jakikolwiek sposób nieodpowiednia dla dzieci (wulgaryzmy lub brzydkie słowa ujdą, bo mogę gwiazdkować), bo one mogą to czytać!!!

W dzisiejszej części będzie mniej obrazków i więcej słów, żeby ciekawiej się czytało i żeby nie było tak, że np. 3 obrazki, 5 krótkich zdań i strona zapełniona. Przy okazji grono starszych czytelników będzie mogło nacieszyć się dłuższymi zdaniami i wyrazami. A więc budujemy!

1: Led

Czy zastanawialiście się kiedyś jak zrobić w swoim domu gamingową atmosferę? Ważne jest, aby nie mieć w domu pochodni i zwykłego szkła/szyb (ale mogą być przyciemnione, bo nie przepuszczają światła) bo to zepsuje cały efekt. Polecam zainstalować sobie Optifine, (możesz zainstalować go zarówno jako moda, jak i osobną wersję gry!) bo wtedy jest lepszy efekt (sam go używam i jest w 100% bezpieczny).

A więc przejdźmy do rzeczy. Na początku wykładamy bloki pod ścianą tabliczkami (polecam z ciemnego drewna) i w najwyższej linijce piszemy znak ,,-”, dopóki nie skończy się linijka. Później klikamy prawym przyciskiem myszy barwnikiem w tabliczki, żeby zabarwić tekst na czerwono. Później powtarzamy tą czynność na każdej tabliczce, tylko że zamiast barwnika bierzemy ,,torbiel ze świecącym atramentem” (kiedy pisałem ten artykuł to przez literówkę napisałem ,,torbiel ze śmiecącym atramentem”. XD). Da nam to efekt czerwonych ,,gamingowych” lampek.

Możesz też zrobić ,,lampki” na zewnątrz. Efekt najlepiej wygląda w nocy, chociaż w dzień też wygląda fajnie.

Warto też zwrócić uwagę na to, że mam shadery. Kiedy zainstalujecie Optifine, nie będziecie mieli od razu takiego widoku. Więcej o shaderach znajdziecie w kolejnym artykule (czyli za tydzień). U mnie wygląda to tak:


2: Stanowisko gamingowe.

Jeśli macie lampki, czemu by nie zrobić stanowiska?

Na początku kładziemy kilka czarnych sztandarów koło siebie (ilość nie ma znaczenia, bo będą to monitory. Ważne jest, aby mieściły się wam w domu). Później otaczamy te sztandary jakimkolwiek blokiem (najlepiej wybrać blok, z którego macie domek). Później od tamtego później pośrodku każdego sztandaru stawiacie żelazną klapę. Następnie stawiacie guzik z wypoper... to znaczy wypeolo... a nie, to się pisze:

W Y P O L E R O W A N Y guzik z czerwienitu koło pierwszej od prawej klapy. Tak jak na obrazku:


Później robimy dziurę 1x2 (1 szerokości, 2 głębokości) i stawiamy tam stojak na zbroję. Później na stojak zakładamy hełm kolczy i jedną kratkę przed kładziemy blok. Później koło tego bloku kładziemy tłok. Później koło tłoku kładziemy blok redstone a później niszczymy i tłok, i blok redstone. To da na efek. ,,klawiatury”:


Teraz przejdźmy do budowy krzesła. Krzesło będziemy robić z: wagonika, klapy, drzwi i schodów (brzmi co najmniej abstrakcyjnie, co nie?). Na początku budujemy jeden blok w górę, później na niego kładziemy tory, następnie niszczymy blok pod wagonikiem i zbieramy tory (ważne jest, aby nie dotknąć wagonika). Później po prawej stronie kładziemy schody z W Y P O L E R O W A N E G O czerwienitu (ech, znowu te trudności ortograficzne) przodem do monitora po lewej stronie wagonika. Następnie po prawej stronie wagonika dajemy blok (nie ma znaczenia jaki, bo:

będzie powstrzymywał wagonik do posunięcia się w lewo) i po lewej stronie schodów dajemy tłok (ważne, aby tłok był zwrócony w stronę schodów, bo to schody mają być popchane).

Za tłokiem dajemy blok redstone i wszystko ładnie działa. Później niszczymy tłok, blok redstone i blok, który postawiliśmy po prawej stronie wagonika. Następnie po prawej i lewej stronie wagonika dodajemy klapy a na tyle drzwi. I to tyle!

Efekt końcowy:

[media]762053[media]

I to by było na tyle.

Michał