W DERBY OLIMPIA LEPSZA OD SOKOŁA

2021-08-22 13:02:15(ost. akt: 2021-08-22 13:52:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Z kompletem punktów z Ostródy wyjechała Olimpia Elbląg. W sobotę żółto-biało-niebiescy pokonali tamtejszy Sokół 1:0 i umocnili się w czołówce tabeli.
• Sokół Ostróda — Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
0:1 — Stanisławski (41)
OLIMPIA: Witan — Piekarski, Czarny, Wenger, Sarnowski (65 Milanowski), Krasa, Senkevich, Kałahur, Kurbiel, Stanisławski (65 Guilherme), Winsztal (33 Krwaczun)

W porównaniu do ostatniego wygranego meczu z Pogonią Siedlce (2:1-red), trener Tomasz Grzegorczyk dokonał trzech roszad w wyjściowym składzie. W podstawowej jedenastce zagrali: Szymon Stanisławski, Łukasz Sarnowski oraz swój debiut zaliczył Patryk Winsztal. W pierwszym kwadransie nieco więcej utrzymywali się przy piłce gospodarze, jednak należy odnotować strzał Łukasza Sarnowskiego, po którym piłka minimalnie minęła światło bramki Sokoła. Oba zespoły grały ambitnie i nikt nikomu nie odpuszczał. W 23 min miejscowi wyprowadzili kontrę, na bramkę Olimpii uderzał Sebastian Rugowski, ale Andrzej Witan nie dał się zaskoczyć i był na miejscu. Ataki zespołu elbląskiego, były jednak groźniejsze. W 41 min podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka wyprowadzili atak pozycyjny. Po dośrodkowaniu Piotra Kurbiela, w polu karnym zespołu z Ostródy, powstało zamieszanie i będący blisko piłki Szymon Stanisławski z bliska skierował ją do siatki.

Po przerwie gra przeważnie, toczyła się od pola karnego do pola karnego, ale z optyczną przewagą gości. Na bramkę drużyny miejscowej strzelali Hubert Czarny, Klaudiusz Krasa, Sebastian Milanowski oraz Kurbiel lecz brakowało skuteczności. W końcowych minutach meczu Sokół dążył do zmiany wyniku, ale skromne prowadzenie utrzymała Olimpia i trzy punty stały się łupem elblążan. Kolejny mecz Olimpia rozegra w poniedziałek 30 sierpnia o godz. 18.15 w Elblągu z Motorem Lublin.