Wracamy do tematu: Nowe oblicze spalonej kamienicy przy ul. Zientary-Malewskiej 9 w Olsztynie. Jak długo potrwają prace remontowe?

2021-08-20 12:10:09(ost. akt: 2021-08-20 17:01:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do pożaru kamienicy przy ul. Zientary-Malewskiej 9 w Olsztynie doszło w 2017 roku. Chociaż strażacy ugasili pożar, to budynek nie nadawał się do zamieszkania. Po czterech latach od zdarzenia o budynku znów jest głośno, a to wszystko za sprawą remontu.

Przypomnijmy, do pożaru doszło latem 2017 roku na poddaszu kamienicy. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej. Po pożarze budynek nie nadawał się do zamieszkania.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


Po czterech latach wokół kamienicy znów zrobiło się głośno, a to za sprawą właśnie rozpoczynającego się remontu. Odpowiadamy na pytania mieszkańców, wiemy jak długo potrwa.

Budynek administruje Zakład Budynków Komunalnych I, dlatego pytanie o planowany remont skierowaliśmy do prezes zakładu, Marzeny Fesnak.

— To prawda, rozpoczęliśmy remont kamienicy przy ul. Zientary-Malewskiej 9. Ze względu na pandemię w ostatnim czasie ceny materiałów i usług dość często się zmieniały, dlatego trudno określić jaki będzie całkowity koszt danej inwestycji. Teoretycznie, zgodnie z ofertą, którą złożył nam wykonawca, powinno to potrwać dziewięć miesięcy. Jednak tak naprawdę wszystko okaże się w trakcie prac. Jak wszyscy wiemy, kamienica już długo stoi pusta, dlatego wszystko wyjdzie podczas prac przygotowawczych do remontu. Najważniejsze, że po długim czasie wspólnota podjęła uchwałę o remoncie. Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć remont jeszcze w sezonie letnim — wyjaśnia Marzena Fesnak.

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak


ak