Concordia nowym liderem w tabeli [ZDJĘCIA]

2021-08-15 11:59:44(ost. akt: 2021-08-15 12:04:26)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wysokie zwycięstwo odniosła Concordia Elbląg nad Błękitnymi Orneta, wygrywając 6:1. Goście tylko w pierwszej połowie meczu dotrzymywali kroku. Przez cały mecz Concordia przeważała o klasę swojego rywala i wygrała ostatecznie 6:1
• Concordia Elbląg — Błękitni Orneta 6:1 (2:1)
1:0 — Szawara (29), 2:0 — Szmydt (34), 2:1 — Januszkiewicz (44), 3:1 — M. Pelc (47), 4:1 — Kopka (52), 5:1, 6:1 — Tomczuk (54,67)

CONCORDIA: Leszczyński — Lewandowski (46 Piech), Bukacki (80 Kruczkowski), Szmydt (80 Łojeczko), Kopka, Skierkowski, Szawara, Drewek (75 Rudziński), Błaszczyk (46 Tomczuk), M. Pelc (75 Nestorowicz), P. Pelc.

BŁĘKITNI: Szarejko (75 Chełmiński) — Gucajtis, Budzyński, Orzoł (79 Szcześniak), Romejko (82 Niedźwiedzki), Dzierzkiewicz, Zaborny (75 Krajewski), Pluciński, Kosobucki (72 Frankowski), Januszkiewicz (81 Baranowski), Kurywczak (65 Lipiński)

Concordia swój mecz ligowy rozegrała w Starym Polu (woj.pomorskie) z uwagi na renowację płyty boiska.

Elblążanie od początku posiadali przewagę. Zespół z Ornety od pierwszej minuty ustawił się na grę z kontry, ale tych akcji z ich strony, można było policzyć na palcach jednej ręki.

Wynik spotkania w 29 min gry otworzył Tomasz Szawara, uderzając sprzed pola karnego. Gospodarze poszli za ciosem i 5 min później po główce Mateusza Szmydta wygrywali 2:0.

Tuż przed przerwą, Błękitni zdobyli kontaktowego gola, nie bez winy defensywy Concordii. Podrażnieni utratą gola, gospodarze do drugiej części pojedynku wyszli z mocnym postanowieniem poprawienia rezultatu i swój cel osiągnęli. Zdobyli jeszcze cztery gole, a mogli ich zdobyć jeszcze ze trzy.

Najładniejszą bramkę w meczu zdobył Sebastian Tomczuk w 77 min, po rzucie wolnym z 22 metrów w samo okienko. Po tym spotkaniu nowym liderem w tabeli została Concordia.