Sejm przyjął nowelę ustawy o radiofonii i telewizji "lex TVN". W Olsztynie trwają protesty [ZDJĘCIA]

2021-08-11 21:23:39 (ost. akt: 2021-08-11 22:05:01)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sejm przyjął nowelę ustawy o radiofonii i telewizji zwaną potocznie "lex TVN". 228 posłów głosowało "za" 216 "przeciw" a 10 osób się wstrzymało. Komitet Obrony Demokracji zorganizował protest pod siedzibą PiS na ul. Dąbroszczaków w Olsztynie.
Na protest Komitetu Obrony Demokracji przed siedzibą PiS w Olsztynie przyszła legenda olsztyńskiej Solidarności Irena Telesz-Burczyk. Aktorka przyniosła ze sobą legendarną parasolkę, która ma długą historię walki o wolność.

Fot. Zbigniew Woźniak

— W 1990 roku, kiedy dyrektor przyjął mnie ponownie do Teatru, ówczesny przewodniczący "Solidarności" przyniósł mi na premierę ogromną parasolkę, rozwinął go i powiedział przy wszystkich obecnych ludziach "Ruda, od tej pory nikt Cię już nie skrzywdzi". Minęło 30 lat i ja znowu muszę przychodzić z tym parasolem. Może mi się uda obronić Polskę i Polaków. Parasol jest cudowny i mam nadzieję, że już niedługo nie będzie potrzebny — mówi Irena Telesz-Burczyk — W 1981 roku na protestach mieliśmy ogromny transparent z napisem "telewizja kłamie". Okazało się, że 40 lat później muszę iść pod takim samym hasłem, i to jest bolesne. Nie wiedziałam, że będę musiała znowu walczyć o 21 postulatów, tak jak 40 lat temu — podsumowuje Irena Telesz-Burczyk.

Fot. Zbigniew Woźniak

Na protest przyszło kilkanaście osób, które wyrażały swoje niezadowolenie wobec decyzji władz odnośnie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Karol Grosz

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magda #3072795 13 sie 2021 11:12

  Kilkanaście osób to nie Olsztyn, to kilkanaście osób które uważają się za inteligencję, a że PiS jest mega passe są za opozycją i TVN-em. Nie ma wolnych mediów, drodzy strajkujący walczycie o wolne media stawając w obronie TVN który absolutnie nie jest wolny. Przecież wszyscy bardzo dobrze wiemy że w tym momencie TVP ma PiS, TVN ma PO. Nie walczcie o wolne media, walczmy o to by nasze podatki nie szły na TVP, bez różnicy kto piastuje w tym momencie władzę. Nie ma wolnych mediów, nie ma neutralnych celebrytów, sportowców, polityków, wszystko jest upolitycznione, no chyba że dana ww. osoba w ogóle się nie odzywa na tematy polityczne, wtedy jak najbardziej jest neutralna. Śmiem twierdzić że im większa polaryzacja w społeczeństwie tym lepiej dla polityków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3072753 12 sie 2021 15:57

  Znamy się z Irenką od 1980 roku z czasów "burzy i naporu". Zawsze miała gorące serce i głowę ale często w swoim postępowaniu błądziła po manowcach. Na polityce się zna bardzo słabo, to i nic dziwnego, że zbłądziła z tym parasolem pod sztandary KOD-u. Droga Irenko! Nic się nie zmieniło i Hutu dalej będzie spijać mądrości z ust mędrców TVN-u a Tutu będzie trwało przed ołtarzykiem TVP. Kaczyński może się starzeje, ale jeszcze raz przejechał prętem po klatce i wywołał wściekłość opozycji. Przez cały okres naszej słynnej transformacji ustrojowej zawsze tak było, że zdobywający władzę sączyli swoją propagandę przez tzw media publiczne i o ile było to zgodne z przekazem stacji komercyjnych panowała powszechna akceptacja elit rządzących. Natomiast myślących inaczej spychano na medialny margines. Obecnie jest pewna równowaga pomiędzy propagandą TVP a oszołomstwem TVN i każdy pilotem wybiera sobie, który poziom głupoty akceptuje. Tobie jest bliższa prawda TVN całą dobę i taką prawdą chcesz obdarzyć resztę Polaków. Jedna uwaga do autora tego artykułu. Panie Grosz czy kilkunastoosobowa grupa rozgrzanych emocjami ludzi jest reprezentatywna dla 170 tys mieszkańców Olsztyna? Tytuł sugeruje wielotysięczną manifestację.

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

 3. kobra #3072749 12 sie 2021 13:59

  pani Burczyk, miałam pania za dobrą aktorkę.ale jak widać byc dobra aktorką to nie znaczy mądrymi dobrym człowiekiem. Jestem zniesmaczona ze przyłączyła się pani do tej antyplskiej łajdackiej awantury.Wstyd!

  Ocena komentarza: warty uwagi (33) odpowiedz na ten komentarz

 4. Tak Prawda. #3072736 12 sie 2021 10:33

  Mam gdzieś media i sędziów. Dlatego że jak dla ludzi podwyżki dają to żaden nie pomoże. Tylko napiszą szmatławiec żeby zarobić na tym że ktoś przeczyta. Tak prawda jest. Ludzie latają że chcą opodatkować TVN dla sędziów skrócić. A jak biorą się za normalnych to jest cicho.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 5. jwr #3072732 12 sie 2021 10:09

  Patrzę z zażenowaniem degradacja logicznego myślenia , bo osiągnęła poziom Himalajów . Warto przypomnieć Fraszkę ks.biskupa Krasickiego - " «Czegoż płaczesz? — staremu mówił czyżyk młody — Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody». «Tyś w niej zrodzon — rzekł stary — przeto ci wybaczę; Jam był wolny, dziś w klatce — i dlatego płaczę».

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)