3 powody, dla których warto już dziś zainteresować się fotowoltaiką.

2021-08-12 14:21:37(ost. akt: 2021-08-12 14:33:24)   Materiał zewnętrzny
Niska cena instalacji fotowoltaicznej sprawia, że jest ona już dostępna niemal dla każdego!

Niska cena instalacji fotowoltaicznej sprawia, że jest ona już dostępna niemal dla każdego!

Autor zdjęcia: pixabay.com

Słyszałeś o panelach fotowoltaicznych, ale nie jesteś przekonany, że warto w nie zainwestować? Przygotowaliśmy krótki poradnik, dlaczego warto produkować energię ze Słońca!
Instalacje fotowoltaiczne są coraz popularniejsze. Kolejne osoby produkują własną energię elektryczną na potrzeby domówi i przedsiębiorstwa. Chciałbyś do nich dołączyć, ale wahasz się, czy to się naprawdę opłaca? W takim razie sprawdź, dlaczego warto produkować własny prąd!

EKOLOGIA - PLANETA CI PODZIĘKUJE


Panele fotowoltaiczne bardzo dobrze wkomponowują się w bryły budynków i wyglądają bardzo estetycznie.
Fot. watomat.pl
Panele fotowoltaiczne bardzo dobrze wkomponowują się w bryły budynków i wyglądają bardzo estetycznie.

Codziennie docierają do nas informacje o nowych anomaliach pogodowych i często tragicznych wydarzeniach jak wielkie pożary i powodzie. Nie oszukujmy się, klimat się zmienia i to my w dużej mierze jesteśmy tego sprawcami. Najwyższy czas zadbać o nasze środowisko już dziś.

Ekologia ma duże znaczenie zwłaszcza na Warmii i Mazurach. Chcemy zachować nasz region w jak najlepszym stanie nie tylko dla nas i naszych dzieci, ale i dla turystów, którzy zostawiają tu swoje pieniądze.

Decydując się na panele fotowoltaiczne, wybieramy czystą produkcję energii. Panele do pracy nie potrzebują zewnętrznego zasilania. Nie wytwarzają CO2 ani innych gazów. W żaden sposób nie zanieczyszczają naszego środowiska. Ich pozytywny wpływ w zakresie ekologii jest tym większy, im więcej urządzeń będziemy nimi zasilać!

Warto również zauważyć, że panele fotowoltaiczne pracują… bezgłośnie! Nie emitują hałasu ani żadnych innych dźwięków, który w dzisiejszym świecie jest również poważnym zanieczyszczeniem.

Ślad węglowy, jaki powstaje w przypadku produkcji prądu elektrycznego za pomocą paneli fotowoltaicznych jest minimalny i powstaje jedynie na etapie produkcji i ewentualnej utylizacji - w okresie produkcji energii taki ślad w ogóle nie jest wytwarzany!

NIEZALEŻNOŚĆ I KOMFORT UŻYTKOWANIA


Instalacja fotowoltaiczna pracuje bezgłośnie i bezawaryjnie. Nie wymaga konserwacji.
Fot. watomat.pl
Instalacja fotowoltaiczna pracuje bezgłośnie i bezawaryjnie. Nie wymaga konserwacji.

Pamiętasz ostatnie przerwy w dostawach prądu do Twojego domu? Mamy złą wiadomość - takie sytuacje będą coraz częstsze. Sieci przesyłowe w Polsce są w fatalnej kondycji i przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię w wielu sytuacjach po prostu nie dają rady. Jeśli do tego dodamy coraz częstsze burze, które zrywają linie przesyłowe oraz planowane przerwy związane z konserwacją urządzeń, to z brakiem prądu możemy się mierzyć coraz częściej.

Stosując panele fotowoltaiczne gwarantujemy sobie niezależność od powyższych sytuacji. Przeciążenie linii przesyłowych, zerwane przez wiatr połączenia czy planowe wyłączenia już nam nie grożą. Dopóki świeci słońce lub dopóki mamy możliwość magazynować wyprodukowaną energię, jesteśmy w pełni samowystarczalni.

Panele fotowoltaiczne to również wysoki komfort użytkowania. Ich praca jest praktycznie bezawaryjna. Ze względu na konstrukcję i wykorzystane materiały nie musimy się przejmować, że coś się zepsuje. Nie trzeba nawet konserwować położonych paneli! Całość jest tak zaprojektowana, aby działać bez ingerencji człowieka przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat!

CENA - FOTOWOLTAIKA SIĘ OPŁACA


Decyzja o instalacji fotowoltaiki oznacza oszczędność pieniędzy, niezależność energetyczną i troskę o środowisko. Dlatego warto!
Fot. watomat.pl
Decyzja o instalacji fotowoltaiki oznacza oszczędność pieniędzy, niezależność energetyczną i troskę o środowisko. Dlatego warto!

Ostatni, ale najważniejszy argument, który powinien przekonać nas, że warto zainteresować się fotowoltaiką. To się opłaca! Koszty montażu paneli i całej infrastruktury są o wiele niższe, niż jeszcze 3-4 lata temu. Duża konkurencja wśród producentów sprawiła, że ceny mocno spadły!

Ważne jest, że koszt instalacji paneli ponosimy jednorazowo. Później czerpiemy już tylko zyski. Przygotowując się do położenia paneli możemy dokładnie wyliczyć, w jakim czasie inwestycja nam się zwróci i zacznie na siebie zarabiać. I co ważne, to już nie jest czas 10-15 lat, jak jeszcze kilka lat temu - dziś instalacja fotowoltaiczna zarabia na siebie często już po upływie 3-5 lat! Pamiętajmy o tym mając na uwadze, że ceny prądu, który w Polsce produkujemy wziąć głównie z węgla, będą stale rosły. Im większe będa podwyżki prądu dostarczanego z sieci, tym bardziej opłacalna będzie nasza inwestycja. Im szybciej zaczniemy produkować prąd elektryczny z własnych paneli, tym szybciej wyjdziemy na swoje!

Mówiąc o opłacalności fotowoltaiki, trzeba zwrócić uwagę na wiele programów oferujących dofinansowanie do kupna i montażu instalacji. Są to zarówno środki unijne, jak i samorządowe. Jeśli decydując się na instalację fotowoltaiczną połączymy ją np. z pompą ciepła i zastąpimy tym zestawem tradycyjne kotły grzewcze, poziom dofinansowania będzie jeszcze większy. Wzrośnie również opłacalność samej inwestycji, bo będziemy oszczędzać nie tylko na produkcji energii elektrycznej, ale i na ogrzewaniu.

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ, DAJ NAM ZNAĆ! JEŻELI CHCESZ SPRAWDZIĆ, PO JAKIM CZASIE INWESTYCJA ZWRÓCI SIĘ W TWOIM PRZYPADKU, NASZ DORADCA PRZYGOTUJE INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ.
 __    _  
 / _|   | | 
| |_ _  _| |_ 
| _| | | | __|
| | | |_| | |_ 
|_| \__, |\__|
   __/ |  
   |___/   
 

materiał powstał we współpracy z Watomat.pl Sp. z o. o.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Davina Claire #3080823 13 lis 2021 09:01

  OFERTA POŻYCZKI Z NOVELTY FINANSE" Dzień dobry!!! Potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak, polecę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance i możesz złożyć wniosek o pożyczkę w mojej firmie i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. W NOVELTY FINANCE zapewniamy rozwiązania finansowe. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki (Pożyczka Osobista, Pożyczka Firmowa i Wiele innych). Oferujemy elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail na adres noveltyfinances@gmail.com lub WhatsApp przez: +447915601531) Staramy się, aby pożyczanie było łatwe, wygodne i niedrogie. Nasza usługa jest bardzo szybka, godna zaufania i niezawodna, a Ty możesz pożyczyć do 15 milionów euro z subsydiowaną stopą procentową w wysokości 3% rocznie. Jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować, gdy pilnie potrzebujesz pożyczki. Koniec z czekaniem i stresującą wizytą w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zawsze i wszędzie we własnym dogodnym miejscu za pomocą telefonu lub laptopa, wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem E-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB Napisz do nas na WhatsApp przez: +447915601531 Jesteśmy zawsze podekscytowani udzielaniem wsparcia finansowego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Spartakus #3073292 20 sie 2021 09:10

  Jak co tydzień dzwoni do mnie agent od wciskania fotowoltaiki to zapala mi się w głowie kontrolka na temat mojej opłacalności z zakupu, a nie tylko jej sprzedawców i monterów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. greg #3072761 12 sie 2021 21:36

  ekologia? czyli co, produkcja paneli jest ekologiczna? wydobycie surowca, produkcja, transport z chin? a utylizacja też jest ekologiczna? jak to gasić jak się zapali? czy "wygaszanie" węglowych elektrowni na czas pracy paneli jest ekologiczny i ekonomiczny? czy wzrost napięcia w sieci spowodowany nadprodukcją prądu jest ekologiczny i ekonomiczny, co powoduje szybszą śmierć sprzętu agd rtv? oszczędność pieniędzy? jak piorun walnie i spali 2 falowniki to o jakiej oszczędności my mówimy? tej śnieznej zimy prawie nikt nie zarobił na produkcji prądu, wszystko przykryte śniegiem. a najlepsze jest to, ze w czasie gdy można najwięcej zarobić, to wydajność paneli spada wraz z temperaturą. dlaczego żaden elektryk nie polecił mi paneli?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 4. Psikus #3072751 12 sie 2021 15:35

  Podatek od posiadania paneli, opłaty za wytwarzanie energii, konkurencja dla elektrowni. Od następnego roku. Info zasłyszane w trzcinach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz