Wiemy, kim był mężczyzna z wczorajszych protestów pod olsztyńskim ratuszem. To Stanislas Balcerac. Były udziałowiec TVN [ZDJĘCIA]

2021-08-11 07:24:01(ost. akt: 2021-08-11 08:48:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj (środa 11 sierpnia) pod olsztyńskim ratuszem mieszkańcy protestowali przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Na samym początku na schody wyszedł mężczyzna z tabliczką "WSI 24", potem zszedł do tłumu, zaczął szarpać się z kobietą, która zabrała mu kartkę, przewrócił się na ziemię i opuścił protest w asyście policjantów.
Już na samym początku protestu na schody ratusza, na których przemawiali przedstawiciele mediów, politycy i osoby związane z Solidarnością, wszedł mężczyzna z tabliczką na której było napisane "WSI 24" (chodzi o rzekome powiązania założycieli TVN z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi — red.). Uczestnicy protestu próbowali zasłonić mężczyznę, ten jednak stale wychodził przed nich. W pewnym momencie protestujący zaczęli krzyczeć: "Zdejmij maskę" i wygwizdali mężczyznę, który zszedł ze schodów w tłum. Jedna z uczestniczek protestu zabrała mężczyźnie obrażającą TVN tabliczkę, po czym ten zaczął się z nią szarpać. W końcu przewrócił się na ziemię.

Fot. Zbigniew Woźniak

Policjanci — na prośbę organizatorów — wyprowadzili mężczyznę. Reszta protestu przebiegła spokojnie.

Jak się okazuje, to Stanislas Balcerac, były udziałowiec stacji TVN. O całym wydarzeniu poinformował na swoim profilu na Twitterze.

Tak, to ja. Zostałem dzisiaj poturbowany przez tłuszczę zgromadzoną na sabacie Komitetu Obrony Demokracji, z udziałem partii Razem i Polski 2050. Interweniowała policja. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zezwala na takie agresywne zbiorowiska przed ratuszem miasta — napisał Stanislas Balcerac na swoich mediach społecznościowych.


Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Agresywna tłuszcza KOD nienawidzi zdania odrębnego. Mają zaczopowane mózgi. Wyrwali mi kartkę z ręki, szarpali i pchnęli na ziemię. Gdyby nie interwencja policji, mogło być źle, osiłek z parasolką w ręku już "pochylał się" nade mną leżącym na ziemi — relacjonuje Stanislas Balcerac na swoim twitterze — Padłem dzisiaj ofiara agresywnej tłuszczy na sabacie KOD-u, partii Razem i stowarzyszenia Polska 2050. Obecni na miejscu funkcjonariusze policji nie byli zbytnio przejęci. Sabatu nie przerwano, a po prezydent Olsztyna wyszedł spoko pogawędzić z uczestnikami — pisze mężczyzna w innym tweecie.


Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew WoźniakKomentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hehe #3072934 16 sie 2021 08:52

  rezygnując z telewizji 15 lat temu, liczyłem na to, że w roku 2020 ludzie będą na tyle inteligentni, że już nikt nie będzie oglądał TV, że będą budowali sobie światopogląd korzystając z niezależnego internetu. Myliłem się, ludzie nie są tak inteligentni...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. magda #3072684 11 sie 2021 14:45

  W tym wszystkim najstraszniejsze jest to jak łatwo manipulować ludźmi, kaczyński, tusk, tvp, tvn - te słowa są synonimem "prani mózgu". Bardzo przykre, wolnych mediów nie ma, nie walczcie o coś co nie istnieje, walczcie o to by podatki nie szły na telewizję publiczną. tvp, tvn, tusk, kaczyński - żryjcie się między sobą ale nie wciągajcie w to bogu ducha obywateli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Antek #3072678 11 sie 2021 13:54

  Uderz w stół a nożyce się odezwą - do moderatora - czemu usuwasz komentarze ? Chcesz zobaczyć zrzuty ekranów i jaki jesteś niezależny na innym portalu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 4. Stary dziad #3072663 11 sie 2021 11:01

  Jemu chodziło, że on przyjechał ze WSI 24 km oddalonej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. grand #3072659 11 sie 2021 10:03

  Niech ten cymbał udziałowiec idzie do sądu w sprawie swoich akcji. My walczymy o wolne media panie Panamczyku

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)