Żaglówka zaczepiła o linię wysokiego napięcia. Nie żyje 14-letni chłopiec

2021-08-10 19:12:11(ost. akt: 2021-08-10 20:31:23)
Do tragicznego wypadku doszło na rzece Pisie w okolicy mostu kolejowego

Do tragicznego wypadku doszło na rzece Pisie w okolicy mostu kolejowego

Autor zdjęcia: Sylia Krześniewska

Na rzece Pisie maszt żaglówki zahaczył o linię wysokiego napięcia. Dwie osoby w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Z rzeki strażacy wyłowili ciało 14-letniego chłopca, który skoczył żeglarzom na ratunek.
Do tragicznego wypadku doszło dziś po godzinie 17-tej na rzece Pisie w okolicy mostu kolejowego. Żaglówka zaczepiła masztem o linię wysokiego napięcia. Dwie osoby zostały porażone prądem i w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Z rzeki wyłowiono ciało chłopca, który skoczył żeglarzom na ratunek. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztyniak Michał #3072621 11 sie 2021 07:46

    Jak zwykle PGE szkoda kilku tysięcy złotych na podwyższenie słupa i zwiększenie bezpieczeństwa żeglarzy. Linie wybudowano kilkanaście lat temu w czasach gdzie nie było tak dużych jachtów na jeziorach, oczywiście przy założeniu spełnienia minimalnych odległości pionowych. Żaden z operatorów nie myśli że takie minimalne założenia ograniczają żeglugę, bezpieczeństwo i rozwój obszarów w okolicach linii na terenach zurbanizowanych. Krótkowzroczność dyrektorów u operatorów nie ma granic, zadufane bufony!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz