Wybieramy najfajniejszą wieś regionu. Na czele Rychliki, Redaki i Trzcin

2021-08-10 12:55:17(ost. akt: 2021-08-12 16:28:21)
Panorama wsi Węgielsztyn

Panorama wsi Węgielsztyn

Autor zdjęcia: Arch. A. Michalak

Węgielsztyn to najstarsza miejscowość w powiecie węgorzewskim, założona przez wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Ulricha von Jungingena. Została właśnie zgłoszona do wyborów "Najfajniejszej wsi".
Węgielsztyn – najstarsza miejscowość w powiecie węgorzewskim, założona przez wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Ulricha von Jungingena 6 września 1406 r. na 64 włókach. We wsi znajduje się zabytkowy późnogotycki, orientowany kościół pw. św. Józefa z XV w. odnowiony i przebudowany w 1771 r. Na południe od wsi znajduje się wzgórze Grodzisko (123 m. n.p.m.) ze śladami pruskiego grodziska, powstanie Grodziska datuje się na drugą połowę I tysiąclecia p.n.e.

— Tyle wiadomości, prawdziwą wartość Węgielsztyna stanowią jego mieszkańcy. Chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę – Sołectwo Węgielsztyn – prowadzoną na facebooku i koniecznie daj „łapkę” — czytamy w zgłoszeniu przesłanym do redakcji.


Panorama wsi Węgielsztyn
Fot. Arch. A. Michalak
Panorama wsi Węgielsztyn

______

Zawsze możesz liczyć na pomoc sąsiada, gdzie nie spojrzysz, masz przed sobą przepiękne widoki, a do tego wszystkiego wieś, w której mieszkasz pochwalić się może niezwykłą historią? A może klubem sportowym, świetlicą, lub ciekawymi wydarzeniami, które mieszkańcy regularnie organizują?

Chętnie dowiemy się więcej o miejscu, w którym mieszkasz! Ale zanim nam o nim opowiesz, zgłoś swoją wioskę do naszego plebiscytu, dzięki któremu wspólnie wybierzemy najfajniejszą wieś w okolicy!

Nasz plebiscyt trwa do końca sierpnia 2021. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 sierpnia, wysyłajcie je na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl.
W tytule maila wpiszcie "Najfajniejsza wieś", a w treści podajcie jej nazwę. Mile widziany opis i zdjęcia.


Plebiscyt rozgrywa się w dwóch kategoriach — Najfajniejsza Wieś 2021 — kategoria wsie będące siedzibą gminy i Najfajniejsza Wieś 2021 — wsie niebędące siedzibą gminy. To tutaj liderują Redaki (powiat iławski) i Trzcian (powiat nowomiejski).

Zapraszamy do wspólnej zabawy, dzięki której wszyscy będziemy mieli szansę lepiej poznać naszą okolicę i usłyszeć o niesamowitych miejscach i społecznościach! Nie czekaj, zgłoś swoją wieś!


Poniżej prezentujemy ranking wsi będących siedzibą gminy

Kategoria - wsie gminne