Podpalił przyczepę kempingową, w której była jego koleżanka

2021-08-09 10:54:42 (ost. akt: 2021-08-09 11:28:50)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Zarzut zabójstwa usłyszał mężczyzna, który w Olsztynie przy ul. Poprzecznej podpalił przyczepę kempingową, mimo że wiedział, że w środku jest jego koleżanka. Grozi mu nawet dożywocie.
50-letni mężczyzna podpalił przyczepę kempingową, w której była jego koleżanka. Zrobił to z premedytacją, uzasadniając, że powodem takiego zachowania była wcześniejsza kłótnia z kobietą.

33-latka może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ z płomieni uratowali ją przypadkowi świadkowie, którzy pomogli także schwytać sprawcę. Dzięki sprawnemu działaniu przechodniów, kobieta wyszła ze wszystkiego bez szwanku, a sprawca chwilę później znajdował się już w policyjnym areszcie, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Pożar przyczepy gasiło kilka zastępów straży pożarnej, na miejsce przyjechała także karetka i policja. Przyczepa spłonęła doszczętnie. Zniszczona została także elewacja sąsiedniego budynku. Biegli ustalili, że zarzewie ognia znajdowało się w miejscu drzwi, co oznacza, że mężczyzna chciał w ten sposób odciąć kobiecie drogę ucieczki.

50-latek przyznał się do winy i grozi mu teraz od 8 do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.


Źródło: KWP Olsztyn
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Turbo #3072424 9 sie 2021 12:49

    Zabójstwa czy usiłowania zabójstwa? Przecież ona żyje.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)